Cправочник агронома

Особливості розміщення окремих порід і сортів

Під зимові й осінні сорти яблуні слід відводити ділянки з більш ро­дючими і краще зволоженими, а під літні з менш родючими і гірше зволо­женими грунтами.

Груші зимових та осінніх сортів розміщують на захищених від вітрів ділянках, які добре прогріваються. Вимоги груші до грунтових умов такі самі, як і яблуні.

Слива потребує родючих, добре зволожених грунтів, погано витри­мує надмірну сухість повітря в період вегетації. Може рости на слабо - карбонатних грунтах, а на сильнокарбонатних гине.

Вишня, порівняно з іншими породами, більше витримує сухість грун­ту і водночас добре відзивається на зрошення; може рости і плодоноси­ти на ділянках, мало придатних для інших порід. Погано росте на піща­них, сильнозмитих і карбонатних грунтах.

Черешня — теплолюбна культура, менше, ніж інші, вибаглива до грунту і умов зволоження.

Абрикос також не вибагливий до грунту і зволоження, може рости на слабокарбонатних, але погано вдається на важких, холодних, надмірно зволожених грунтах. Горіх волоський порівняно мало вибагливий до грунтових умов, проте погано росте на відмінах з важким глинистим підгрунтям, а також там, де близько від поверхні залягають оглеєні горизонти.

В промислових садах доцільно висаджувати 9—12 сортів яблуні — по 3—4 сорти літнього, осіннього і зимового строків достигання; 6—9 сор­тів груші, по 3—4 сорти вишні, сливи, черешні, по 2—3 сорти персика і абрикоса.

В межах кварталу треба висаджувати дерева однієї породи. Сорти розміщують з врахуванням забезпечення перехресного запилення. Зва­жаючи на це, в одному кварталі висаджують не менше трьох сортів однієї породи, які б взаємно запилювали один одного, одночасно цвіли, в одному віці вступали в пору плодоношення, мали однаковий строк достигання плодів. Садіння лише одного сорту в межах кварталу недо­пустиме.

На рівнинних ділянках та схилах до 6° висаджують один сорт смугою з 6 рядів, на схилах — 6—10° — з чотирьох рядів, а на терасах — з двох - чотирьох рядів одного сорту.

Кількісне співвідношення рядів залежить від частки сортів у насад­женнях. Якщо вона приблизно однакова, то висаджують за такими орієн­товними схемами: 4X4X4; 6X6X6, а якщо ні, то — 6X4X6; 8X4X8. На крутих схилах та на терасах сорти краще розміщувати за схемами 2Х Х2Х2 або 4X2X4.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.