Cправочник агронома

Обробіток грунту, удобрення

Основне завдання раціонального обробітку грунту полягає у створенні оптимального водно-повітряного режиму, а також у ретельному знищенні бур’янів.

На плодоносних виноградниках після збирання врожаю необхідно провести чизелювання міжрядь на глибину 25—ЗО см, а через 3—4 тиж­ні оранку з оборотом пласта. Для вкривних виноградників використо­вують виноградникову універсальну машину марки ПР8М-3, якою одно­часно з укриванням розпушують грунт у міжряддях. Для вкривання на­саджень з однобічним віялоподібним формуванням використовують ма­шину ПРВМ-3, якою одночасно з укриванням розпушують грунт у між­ряддях. Для вкривання насаджень з однобічним віялоподібним форму­ванням використовують машину ПРВМ-3 в агрегаті з лозоукладачем ПРВМ-1300.

Навесні, як тільки дозволить стан грунту, міжряддя боронують і від­гортають землю від кущів. Для остаточного відкривання їх використо­вують пневматичні машини ПММ-2,5 та ОВП-0,45. У літній період, щоб запобігти розвитку бур’янів та ущільненню грунту, провадять 4—6 куль­тивацій на глибину 10—15 см. Одночасно з кожною культивацією між­рядь обробляють грунт у рядках з допомогою ПРВМ-11000.

В останні роки для боротьби з бур’янами на виноградниках застосо­вують гербіциди — симазин у нормі 2—4 кг/га та атразин — 6 кг/га (за діючою речовиною).

Періодично раз у 4—5 років необхідно розпушувати грунт у міжряд­дях на глибину 50—55 см з одночасним внесенням добрив. Орієнтовна схема удобрення виноградників така (табл. 165).

165. Орієнтовна схема удобрення виноградників на чорноземах південних і темне - каштанових грунтах

Строк внесен­ня добрив

Перший рік

Другий рік

Третій рік

Весна

Основне удобрен­ня — n60_120

Літо

Підживлення (перед цвітін­ням, після нього та на почат­ку достигання ягід) N20P20K20

Строки підживлен­ня і норми внесен­ня добрив такі са­мі, як і в другому році

Осінь

Гній, 20 т/га

Всю площу виноградника ділять на три рівні частини і на кожну з них вносять добрива, як вказано у таблиці, чергуючи внесення за роками як у полях сівозміни.

На каштанових солонцюватих грунтах систему удобрення доповнюють внесенням гіпсу з розрахунку по 2—3 т/га залежно від солонцюватості грунту.

На піщаних грунтах система удобрення розрахована на два роки. На­весні першого року вносять NsoPeoKso, а восени гній по 20 т/га. На другий рік влітку кущі підживлюють, вносячи N20P20K20.

На широкорядних високоштамбових насадженнях добрива дають у підвищених нормах.

Основними критеріями для розрахунку норм добрив є вміст елемен­тів живлення в грунті, винесення їх з урожаєм, вологозабезпеченість й стан насаджень.

На чорноземах південних і звичайних мінеральні добрива на плодоносних виноградниках вносять раз у два роки в кількості N90—120Р120—1S0K120—iso, а гній 3—4 роки по ЗО т/га.

На Нижньодніпровських пісках та буроземно-підзолистих грунтах Закарпаття необхідно вносити по 20—40 т/га гною або торфогнойового компосту раз у два роки і щорічно N60-90P90-120K90-120. Органічні добрива вносять восени, а мінеральні — навесні. Глибина загортання 35—50 см.

Для посилення росту пагонів, підвищення врождю винограду й поліп­шення його якості треба в період вегетації провести два-три кореневих підживлення в такі строки: до початку сокоруху, перед цвітінням вино­граду й на початку достигання ягід. У перших два підживлення дають ЫзоРзоКзо, а в третє — тільки N30. Добрива вносять у формі концентровано­го водного розчину з розрахунку 1000—1200 л/га. Для внесення рідких добрив використовують відповідно переобладнані машини ЖЗВ-1,8 та ін.

На виноградниках доцільне також позакореневе підживлення NPK і мікроелементами в поєднанні з обприскуванням проти мільдью. Бор вно­сять у формі бури або борної кислоти, марганець і цинк у формі сірчано­кислих солей цих елементів. Розчиняють їх у воді разом з мідним купо­росом під час приготування бордоської рідини.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.