Cправочник агронома

Горох лущильний

Вирощується переважно на зрошуваних землях та в районах достат­нього зволоження. Основний спосіб зрошення—дощування. За весня­ної посухи, щоб запобігти зрідженню посівів, необхідно провести досходо - вий полив з нормою витрати води 150—200 м3/га. У середньопосушливі роки треба поливати 2—3 рази. Останній полив провадиться на почат­ку наливання зерна. Для консервної переробки вирощують різні за стро­ками достигання сорти: Ранній грибовський 11, Овочевий 76, Куба­нець 1126, Союз 10 та Ін.

Протруюють насінний горох за 25—ЗО днів до сівби препаратом ТМТД з розрахунку 3—4 кг 80%-ного препарату на 1 тонну насіння. На­сіння з високою вологістю цим препаратом обробляти не можна, бо воно втрачає схожість.

Насіння, пошкоджене гороховим зерноїдом, знезаражують фумігацією (газацією) згідно з відповідними інструкціями.

Щоб прискорити вихід насіння із стану спокою і підвищити схожість та енергію проростання, перед сівбою його прогрівають на сонці протя - сом трьох днів, розстилаючи шаром завтовшки 5—6 см і час від часу пе­релопачуючи.

Оптимальні норми висіву насіння гороху при звичайному рядковому способі сівби для сортів, рослини яких розгалужуються слабо— 1,2 млн., сильно — 0,8—1 млн. схожих насінин на 1 га. Сіють у ранні строки в достатньо зволожений грунт.

У догляді за посівами вирішальним агрозаходом є боротьба з бур’я­нами (див. розділ «Боротьба з бур’янами», с. 534).

Оптимальним строком збирання врожаю є період, коли на рослинах з’явиться 75—80 % придатних для технічної переробки бобів. При цьому колір нижніх бобів змінюється на блідий, а боби, що ростуть вище, дося­гають технічної стиглості. Більш цінним вважається горох з високим вмістом цукру (6—7%) і низьким — крохмалю (не більше 2,5—3 %). За машинного збирання застосовують двофазний (роздільний) спосіб:

249

скошують спеціальними гороховими жатками, а обмолочують на стаціо­нарних пунктах. Дуже впливає на якість продукції тривалість часу тран­спортування до консервного заводу. Чим він менший, тим вища якість зе­леного горошку (від його скошування і обмолоту до переробки має про­йти не більше 2—2,5 години). До горошку, що направляється на заморо­жування, ставляться ще більші вимоги, зокрема питома маса його зерен має бути не вище 1,03, тоді як питома маса стиглого насіння становить 1,18—1,35 г/см3.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.