Cправочник агронома

Цибуля-різанець, або шніт-цибуля

Багаторічна трав’яниста рослина, яка відростає рано навесні, утво­рюючи ніжні, тонкі листки з гострим смаком та багаті на вітаміни.

На одному місці може рости до десяти років, але її вирощують не більше п’яти років, бо при тривалому вирощуванні якість листків по­гіршується, а врожай знижується. Цибулю-різапець використовують і як декоративну культуру завдяки її гарним суцвіттям з чєрпоио-фіолетовп - мн квітками.

Вирощують цибулю-різапець з насіння, розсади і частіш кущів па родючих суглинкових землях або супіщаних нсзабур’янсішх, краще па запільних ділянках з низьким стоянням підгрунтових вод, захищених від холодних вітрів, що добре обігріваються сонцем. Основне добриво вно­сять перед зяблевою оранкою з розрахунку 80—100 т гною, 2—3 ц супер­фосфату і 1—2 ц хлористого калію на гектар. Крім того, весною під культивацію дають по 1—2 ц/га суперфосфату і хлористого калію та по

1,5— 3 ц/га аміачної селітри.

Сіють цибулю навесні і влітку з міжряддями 45 см. Норма висіву насіння 10 — 12 кг/га, глибина загортання 1—2 см.

Більш доцільно цибулю-різапець вирощувати з розсади або частіш куща.

Розсаду вирощують у парниках і висаджують у 50—60-дешюму віці. Догляд за рослинами при цьому такий, як і за розсадою цибулі ріпчастої.

При розмноженні частинами кущів рослини викопують навесні, ділять па кілька частин і висаджують на відстані 25—ЗО см у рядку і 45 см між рядками. Навесні, через рік після садіння кущі проріджують на зелену продукцію. Протягом вегетаційного періоду рослини 2—3 рази підживлюють і прополюють, а міжряддя та рядки розпушують. Під час підживлення вносять 1 —1,5 ц/га аміачної селітри і по 0,8—1 ц/га супер­фосфату та калійної солі.

Вологість грунту для вирощування шніт-цибулі має велике значення. Навіть короткочасна посуха призводить до грубінпя листя та зменшен­ня в ньому вмісту цукрів.

Листя цибулі зрізують 1—2 рази, коли воно досягне довжини 20 — 25 см. Після цього рослини підживлюють і поливають. Кущі, що дуже розрослися, можна ділити навпіл: половину куща використати на товарну продукцію, а решту залишити і підживити. Урожай листя 90—110 ц/га.

Селекційних сортів на Україні немає, вирощують місцеві форми.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.