Черешня
Гедельфінгер. Дерева сильнорослі. У Криму, південному Степу та в районах Наддністрянщини — зимостійкі та стійкі проти грибних хвороб. Вступає у плодоношення па 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди великі, темно-червоні, блискучі. М’якуш темно-червоний, щільний, соковитий, солодкий, десертного смаку. Районований у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Тернопільськії], Чернівецькій областях.
Дрогана жовта. Дерева сильнорослі, досить морозостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди вшцесередиьо - го розміру, світло-жовті з рожевим відтінком. М’якуш блідо-жовтий, соковитий, хрящуватий, кислувато-солодкий. У дощові роки плоди тріскаються. Районований в більшості областей, за винятком Закарпатської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської.
Жабуле. Дерева сильнорослі, зимостійкі в Криму та південному Степу, в плодоношення вступають на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди великі або середнього розміру, темно-червоні, при повному достиганні — майже чорні, блискучі. М’якуш темно-червоний, середньої щільності, соковитий, кисло-солодкий, десертний. Районований у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій областях.
Киянка. Дерева сильнорослі, зимостійкі, в плодоношення вступають на 4—5-й рік, урожайність помірна, регулярна. Плоди вищесереднього розміру, світло-жовті, вкриті інтенсивним рожевим рум’янцем, блискучі. М’якуш світло-кремовий, ніжний, десертний, кислувато-солодкий. Районований у Житомирській і Київській областях.
Китаївська чорна. Дерева сильнорослі, зимостійкі, в плодоношення вступають на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди вищесереднього розміру, темно-червоні, майже чорні, блискучі. М’якуш темно-червоний, щільний, напівхрящуватий, соковитий, винносолодкого смаку. Районований в Житомирській та Київській областях.
Присадибна. Дерева сильнорослі, зимо - та посухостійкі, вступають в плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока, регулярна. Плоди великі, світло-жовті, вкриті рожевим або червоним рум’янцем. М’якуш ніжний, напівхрящуватий, соковитий, десертний, кислувато-солодкий. Районований у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Кримській, Одеській, Херсонській областях.