Cправочник агронома
Боби
і."
Як вологолюбні й холодостійкі рослини вирощуються в зонах з помірним кліматом і достатньою кількістю опадів.
Мають великі м’ясисті плоди, які вживаються недостиглими для приготування супів, соусів та інших страв і відзначаються високою поживністю.
Краще ростуть на суглинках, що добре утримують вологу. Насіння може проростати при температурі +6°, тому висівають їх рано, одночасно з горохом. Норма висіву 350—400 тис. насінин на гектар залежно від їхнього розміру, глибина загортання 6—8 см. Посів звичайний рядковий, догляд полягає у розпушенні міжрядь і прополюванні. Врожай плодів починають збирати через 40—50, а насіння — через 110 днів після з’явлення сходів.
Врожайність зелених «лопаток»— 120—130 ц/га, недостиглого зерна — 40—45, достиглого— 15—20 ц/га.
На насіння боби скошують у валки, після підсихання обмолочують комбайном, потім сортують і підсушують до вологості 12—13 %.
І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …
У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціалісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окремо по галузях: головний агроном — …
Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передових господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладнують …