Cправочник агронома

Цибуля-порей

Дворічна рослина, яку використовують не тільки для весняно-літньо­го, але й для осіньо-зимового споживання. У їжу використовують не­справжнє стебло, яке називають цибулиною. Воно має ніжний смак і містить багато аскорбінової кислоти й каротину. Поширена переважно у південних областях.

Вирощують порей з розсади, а на півдні з насіння. Для нього від­водять добре оброблені та удобрені суглинкові низинні землі. Порей не витримує підвищеної кислотності грунту і дуже добре реагує на внесен­ня перегною. Вносити його краще безпосередньо перед сівбою або садін­ням. На 1 га вносять 50—100 т перегною, 3—4 ц суперфосфату, 2—3 ц хлористого калію і 1,5—2 ц аміачної селітри.

Висівають насіння або висаджують розсаду рано весною. Норма ви­сіву 6—8 кг/га при міжряддях 45 см. Після проривання залишають рос­лини на відстані 15—20 см. На розсаду насіння висівають у плівкові теплиці або парники в березні по 20—25 г на одну парникову раму. Для прискорення сходів його слід перед сівбою намочувати. Температурний режим при вирощуванні розсади такий: до з’явлення сходів 20—22°, після з’явлення вдень 18—20, вночі 10—12°. Теплиці й парники регуляр­но провітрюють, а коли настає тепла погода, рами знімають. Розсаду в парниках і теплицях підживлюють: по 20 г аміачної селітри і хлористого калію та 40 г суперфосфату, розчинених у 8—10 л води, з розрахунку на одну раму. Висаджують розсаду в грунт у віці 50—60 днів на 1 —1,5 см глибше, ніж вона росла в парниках. Перед висадженням розсаду добре поливають, а коли вибирають — зрізують листки на 1/3—1/2 довжини. На 1 га висаджують до 250 тис. рослин, а на родючих грунтах — більше з тим, щоб, проріджуючи, одержати пучкову продукцію цибулі.

Догляд за рослинами полягає в своєчасному розпушенні міжрядь, знищенні бур’янів, поливах, підживленні та підгортанні, що сприяє утво­ренню більших цибулин, відбілює їх і поліпшує смак. Підживлюють пов­ним мінеральним добривом N20P40K20.

Урожай пучкової продукції становить 60—80, а остаточний — 150— 200 ц/га.

Зібрані рослини можна зберігати у сховищі. Для цього їх очищають від землі, обрізують корені й верхівки листків на 1/3—1/4 їх довжини і складають у ящики листками в один бік, а цибулинками — в другий.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.