СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ. ШТУКАТУРНИХ СТАНЦІЙ І АГРЕГАТІВ. НОВОГО ПОКОЛІННЯ
Коефіцієнт заповнення бункера
Залежності (3.47), (3.50) для визначення потужності перемішування були одержані для випадку, коли бункер заповнений сумішшю до осі вала змішувача. Під час перемішування бункер може бути заповнений на різну висоту: на рівень вала, вище або нижче цього рівня. Також під час роботи розчинонасоса рівень суміші у бункері поступово зменшується. Назвемо відношення фактичного об’єму суміші у змішувачі до об’єму її при заповненні на рівень вала коефіцієнтом заповнення бункера К. Зрозуміло, що цей коефіцієнт може бути меншим, рівним або більшим за одиницю. Тобто формули (3.47) і (3.50) відповідають коефіцієнту К = 1,0.
За умови різних ступенів заповнення бункера суміш розміщується по лініях 1, 2 або 3 (рисунок 3.12). Склад та характер сил опорів рухові стрічки шнека за умови того чи іншого ступеня заповнення бункера не змінюється, але переміщення, яке здійснюється елементарною ділянкою стрічки у суміші, а відповідно й шлях сил та величина роботи будуть різними. Цей шлях за умови К > 1,0 буде більшим, ніж за умови К < 1,0. Відповідно до цього буде змінюватися й величина роботи. Такий стан має місце для процесу перемішування, коли змінним параметром є лише величина заповнення змішувача розчинною сумішшю. За умови коефіцієнта заповнення К = 1,0 (лінія 2, рисунок 3.12) шлях більшості сил, які ми враховували під час одержання формули (3.47), визначається величиною кута а2 = ф4 - ф3 (див. рисунок 3.10). Відповідно для випадків К > 1,0 та К < 1,0 шлях сил опору рухові стрічки шнека буде визначатися кутами а1 та а3 (див. рисунок 3.12).
Величину потужності, яка необхідна для руху стрічки шнека РСТР, за умови різних ступенів заповнення бункера можна визначити шляхом множення потужності, знайденої за умови К = 1,0 (залежність (3.47)), на коефіцієнт К' = а1/а2 при К > 1,0 та на К' = а3/а2 при К < 1,0.
На відміну від залежності (3.47) формула (3.50) враховує також і площу стрічки шнека, котра занурена у суміш. Зрозуміло, що за умови К > 1,0 занурена площа стрічки буде більшою по відношенню до площі за умови К = 1,0 і, вочевидь, прямо пропорційно К = а1/а2, а за умови К < 1,0 - прямо пропорційно К = а3/а2.
Рисунок 3.12 - Схема до визначення потужності за умови різних ступенів заповнення змішувача |
Так як потужність пропорційна площі стрічки шнека, котра занурена у розчинну суміш, то зміна цієї площі у зв’язку з різним ступенем заповнення бункера змішувача, а відповідно й зміна потужності, може бути врахована також шляхом множення величини потужності, визначеної за формулою (3.50) за умови К = 1,0 на коефіцієнт К Відповідно, з урахуванням величини роботи сил опорів та площі стрічки шнека, котра занурена у суміш, при різному заповненні змішувача необхідно потужність, що визначається за вказаними вище формулами, помножити на коефіцієнт К2.