Правила пошуку і покупки квартири
Якщо покупка пари туфель може бути імпульсивним рішенням, то з нерухомістю кожен крок має бути виваженим. Потрібно враховувати технічні параметри квартири, район її розміщення, бюджет що виділяється і безліч інших нюансів. При цьому особливу увагу потрібно приділити юридичним аспектам угоди.
Перевірка всіх зареєстрованих у квартирі
Перш ніж підписувати договір з продавцем потрібно переконатися, що останній виписав всіх мешканців з квартири. У деяких ситуаціях допустима реєстрація безпосередньо продавця. При цьому він знімається з обліку в період, зазначений у попередньому договорі купівлі-продажу. У разі прописки дітей, які не досягли повнолітнього віку обов'язковий письмовий дозвіл опікунських органів.
Відсутність останнього у випадку з пропискою незахищених суб’єктів може обернутися неприємностями. Недієздатні або неповнолітні особи мають право повернутися у квартиру. Зазвичай судові інстанції підтримують незахищених громадян.
Виписка з Єдиного електронного реєстру
Щоб безпечно купити вторинну квартиру можна зажадати виписку особисто звернувшись до єдиного державного реєстру нерухомого майна. Інформація про об'єкти житлової та комерційної нерухомості є загальнодоступною і видається на прохання заявника.
Виписка містить наступну інформацію:
- Паспортні дані власника квартири. Важливо щоб вони збігалися з інформацією в посвідченні особи продавця. Інакше угода буде укладена з людиною що не має право розпоряджатися нерухомістю.
- Обтяження на об'єкт. Їх наявність не є вагомим приводом припинення співпраці. У даній ситуації потрібно вимагати, щоб продавець зняв обтяження до підписання основного договору.
- Якщо даних про об'єкт в реєстрі немає він був придбаний до 2016 року. У даній ситуації у власника квартири повинні бути інші документи, що підтверджують виникнення майнових прав.
Нотаріальні послуги
Незважаючи, що угоди з житловою нерухомістю можуть проходити без присутності нотаріуса допомога останнього не буде зайвою. Фахівець допоможе в наступних ситуаціях:
- в процесі оформлення попередньої згоди;
- в момент передачі грошей за житлоплощу;
- під час підписання договору про завдаток.
Нотаріальну угоду складніше оскаржити в суді. Вона буде вагомим доказом у разі виникнення спірних ситуацій між покупцем і продавцем. Це не дозволить недобросовісній стороні оперувати помилками в договорі, через те, що в угоді була присутня третя юридична особа.
Час володіння нерухомістю
Важливим моментом є термін володіння квартирою. Потрібно з'ясувати, коли та у кого купувалося житло. Максимально ризиковані угоди з нерухомістю з терміном володіння менше ніж 3 роки.
Часто проблеми виникають якщо житлоплощу продають:
- люди, що недавно вступили в спадщину;
- громадяни, які отримали житло в дар;
- фірми, що займаються терміновим викупом житла.
Щоб максимально убезпечитися від малоприємних сюрпризів краще купувати квартиру, яка знаходиться у власності понад 3 роки.
Оформлення попереднього договору
Даний документ є своєрідною гарантією що сторони угоди не змінять своїх намірів. Він відбиває інформацію, яка вказується в основному контракті. Обов'язково прописується остаточний термін і умови складання основного договору. Використовується письмова форма з можливістю нотаріального засвідчення. Реєструвати документ не обов'язково.
Підписання попередніх паперів дає наступні переваги:
- на сторону що вирішила ухилитися від умов контракту буде покладена певна відповідальність;
- ініціатор припинення співпраці повинен відшкодувати збитки потерпілій стороні.
У недобросовісної сторони угоди не буде аргументів, щоб заперечити свою правоту в суді. Винуватець не зможе оперувати поспішним ухваленням рішення.