Рамкові серединні з’єднання
На рис. 3.7 наведено дванадцять видів рамкових серединних з’єднань. Зрозуміло, що такі з’єднання застосовуються для кріплення серединних брусків рамок. Якщо середники в тахльових конструкціях часто виконують тільки естетичну функцію, тоді питання міцності стає другорядним. Середники в рамках-осно - вах м'яких меблів несуть значне навантаження разом з брусками обв’язки,
надаючи жорсткості і міцності конструкції в цілому, У цьому разі міцність серединних з’єднань забезпечується відкритим шипом (18*23).
З’єднання на закритий шип (21,22,23) є потайним, простішим у виготовленні і також забезпечує високу міцність. Вони доволі поширені, особливо в паз. З'єднання виконуються на одинарних або подвійних шипах. Серединні з’єднання можуть виконуватись на вставних круглих шипах (24).
Особливу групу серединних з'єднань утворюють з’єднання на шип «ластівчин хвіст» (25, 26), в паз і в гребінь, в паз (4, 27). Ці з’єднання можуть бути клейові і безклейові, - коли виконуються в півдерева. З'єднання на шипи «ластівчин хвіст» знайшли застосування в розбірних лавочках корпусних меблів (з’єднання поздовжніх царг з поперечниками). Ці з'єднання також рекомендують застосовувати при конструюванні виробів, що їх експлуатують на відкритому повітрі. З’єднання в паз і гребінь (27) і в паз (28, 29) скоріше використовуються для закріплення середників перегородок у рамках і коробках, можуть бути клейовими і безклейовими.