КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Рамкові кінцеві з’єднання

На рис. 3.5 подано конструктивне рішення одинадцяти видів рамкових кінце­вих з’єднань. Залежно від товщини брусків кінцеве з’єднання на відкритий шип може бути на один, два або три шипи {1, 2, 3). Ці з’єднання на наскрізний шип, порівняно з іншими, мають найбільшу міцність - найбільша площа склеювання (по щічках).

Кутове з’єднання з одним і двома потемками і з півпотемком (4, 5,6) застосо­вують за умов, коли з естетичних чи інших міркувань недопустима видимість крайки шипа з однієї сторони і повне закриття заплечиками поперечних крайок гнізда.

Закриті кутові з'єднання з потемком і з півпотемком (7, 8) використовуються за умов, коли недопустима видимість торців бруска, а також коли одночасно з’єднуються три бруски - ніжка з двома царгами (див. рис. 3.3). Всі розглянуті з’єднання можуть виконуватись на одинарний, подвійний і потрійний шип, що залежить від величини перерізу брусків і передусім їх товщини.

Кінцеві рамкові з'єднання на відкритий і закритий шип «ластівчин хвіст» (9, 10) застосовуються за умов, коли при тривалій експлуатації виробу може виник­нути руйнування клейового з’єднання, наприклад у садово-паркових меблях, які експлуатуються за значної зміни температур і вологості.

Заслуговують на увагу рамкові з’єднання на круглих вставних шипах (11), які мають свої переваги і недоліки порівняно із з’єднаннями нз цільних рамкових шипах. По-перше, таке конструктивне рішення дає змогу зекономити матеріал за рахунок довжини шипа, що є позитивним. По-друте, таке з’єднання вимагає

високої точності виготовлення і складання для забезпечення щільності торця з крайкою, що впливає на міцність такого з’єднання. По-третє, міцність на встав­них круглих шип ах нижча майже на ЗО % порівняно з аналогічними з’єднаннями на цільних плоских рамкових шипах, хоча жорсткість такого з'єднання висока. Це пояснюється меншою площиною склеювання (площ поверхні шкантів). У бага­тьох меблевих виробах навантаження, що діють на з’єднання, значно менше руй­нівних, отже, з’єднання на шкантах можна рекомендувати як економічніші.

Особливу групу рамкових кінцевих з'єднань утворюють з’єднання «на вус» (рис. 3.6). Найпростішим з таких з’єднань «на вус» є з'єднання на відкритий вставний плоский шип (12) - просте у виконанні, забезпечує надійну міцність.

Параметри і рекомендації

пор.

Повна назва з'єднання

Ескіз з’єднання

Рамкове кінцеве відкрите «на вус» на вставний плос­кий шип одинар­ний, подвійний

12

Рамкове кінцеве потайне «на вус» на двох, трьох, чотирьох шкантах.

Рамкове кінцеве «на вус» на встав­ний плоский шип

подвійний

ЬЬі

Рамкове кінцеве потайне «на вус» на одну, дві, три рейки

15

Н

«г

пор.

Рамкове кінцеве потайне «на вус» на шип одинар­ний, подвійний, потрійний.

16

Рамкове кінцеве відкрите «на вус» на шип зубчастий

С-С

17

Рис. 3.6. Рамкові кінцеві з'єднання «на вус». Продовження

Однак для вусових з’єднань більш характерними є потайні з'єднання. Такі з’єднання за потреби дають змогу заокруглювати зовнішні кути фрезеруванням по периметру. Такі крайки можна личкувати по закругленнях цих крайок. При відкритих звичайних і вусових кінцевих з’єднаннях личкування крайок немож - ливе - після усадки клейового шва (з часом) на поверхні личківки проявляти - муться місця торців шипів (втягування личківки).

З’єднання «на вус» на круглих вставних шипах (13) повністю потайне з усіх сторін і часто застосовується у складанні меблевих дверей, які проглядаються звідусіль. Шканти в такому з'єднанні можуть бути замінені на вставний плоский шип - шпонку.

Досить міцним і простим у виконанні є з’єднання «на вус» плоскими вставни­ми шипами зсередини (14) - поширено у виготовленні плінтусних і карнизних рамок, корпусних виробів.

Менш поширеними є з’єднання «на вус» на рейку (15) - невисока міцність, складність у виготовленні. Цікавим і надійним є з'єднання «на вус» на цільних шипах (16) - вимагає високої точності у виготовленні. Дедалі ширше поши­рюється з’єднання на зубчастий шип (17) - за наявності спеціального інструмен­та просте у виготовленні і забезпечує високу міцність.

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Розроблення технічного проекту

У виконанні деяких курсових проектів опрацювання конструкції меблів ве­деться на стадії «Технічний проект» {див. п. 2.1.) і включає таку номенклатуру графічних і текстових конструкторських документів: габаритне креслення виро­бу (ГК), архітектурне …

Зображення з’єднань умовні та спрощені

На кресленнях вигляду загального і складальних одиниць кріпильні деталі і меблеву фурнітуру в з’єднаннях меблів можна зображувати спрощено або умов­но, що залежить від масштабу і призначення креслення. Спрощене і умовне …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.