ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Ізоляція електричних ручних машин

ЕРМ випускають трьох класів виконання за напругою й ізоляцією:

I клас - на номінальну напругу 220 В, в яких хоча б одна металева деталь, доступна для дотику, відділена від частин, що перебувають під напругою тільки робочою ізоляцією;

II клас - на номінальну напругу 220 В, в яких всі металеві деталі, доступні для дотику, відділені від частин, що перебувають під напругою, подвійною або посиленою ізоляцією;

III клас - на номінальну напругу 36 В.

ЕРМ першого класу небезпечні відносно ураження робітника електрич­ним струмом. При роботі їх необхідно надійно заземлювати, використовувати гумові килимки й діелектричні рукавички, але навіть при цьому в будівельних умовах їх не скрізь дозволяється експлуатувати. Повна електробезпека роботи з машинами I-го класу може бути забезпечена тільки при підключенні їх до ме­режі через захисно-відключний пристрій, що гарантує відключення машини від мережі у разі витоку струму й короткого замикання обмоток двигуна. Час спра­цьовування захисту не більше 0,05 с.

ЕРМ другого класу (з подвійною ізоляцією) - найбільш прогресивні, тому що вони можуть живитися від освітлювальної мережі, їх не потрібно заземлювати, при цьо­му забезпечується повна електробезпека роботи при дотриманні правил експлуата­ції. Подвійна ізоляція машин здійснюється двома основними способами: статор (ін­дуктор з котушками) двигуна, щітковий механізм, вимикач і всі струмопровідні (сполучні) проводи розміщені в корпусі і рукоятці з ізоляційного матеріалу (висо­коміцна пластмаса), а вал ротора (якоря) має електроізоляційну втулку, що ізолює його від ротора (якоря) і колектора (рис. 18.1); статор (індуктор з котушками) дви­гуна, щітковий механізм і всі струмопровідні(сполучні) проводи змонтовані в плас­тмасовому або алюмінієвому корпусі, який монтують в захисному пластмасовому корпусі. До корпуса кріпиться рукоятка, в якій встановлений електровимикач і струмопровідний кабель (як варіант пластмасова втулка може бути поміщена між статором і зовнішнім металевим корпусом). Вал двигуна не має проміжної ізоля­ційної втулки, замість втулки другою ізоляцією служить ведена шестірня з електро­ізоляційного матеріалу (пластмаса, текстоліт). Шестірня може мати тільки маточи­ну з електроізоляційного матеріалу, а вінець - сталевий.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Рис.18.1 - Ручна електрична свердлильна машина:

1- шпиндель; 2 - металевий корпус редуктора; 3 - редуктор; 4 - ізоляційна шестірня;

5 - вал; 6 - проміжний пластмасовий щит; 7 - пластмасовий вентилятор; 8 - якір;

9 - пластмасовий зовнішній корпус; 10 - ковпачок щіткотримача; 11 - вимикач;

12 - струмопровідний кабель; 13 - захисна гнучка трубка; 14 - умовне позначення на

корпусі машин з подвійною ізоляцією Машини II класу (з подвійною ізоляцією) на корпусі або на заводському щитку мають спеціальний знак (рис. 18.1).

Машини III класу в роботі безпечні і повинні одержувати живлення від автономних джерел струму або від мережі через трансформатори або перетво­рювачі частоти струму, якщо в машині вбудований двигун підвищеної частоти.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.