ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Трифазні чотирипровідні електричні кола

У трифазних чотирипровідних електричних колах при наявності лінійних проводів, що з'єднують початки фаз джерела живлення і споживача електроене­ргії, є також нейтральний провід, що з'єднує нейтральну точку N джерела з ней­тральною точкою п споживача (рис. 6.8). Це забезпечує симетрію фазних на­пруг джерела й споживача, тому що нейтральний провід зрівнює потенціали нейтральних точок N і п.

Трифазні чотирипровідні системи широко розповсюджені в розподільних мережах промислових підприємств, житлових і громадських будинків. Вони дозволяють одержати дві напруги, що відрізняються на V3 - фазну иф і лінійну ил =л/з иф. При змішаному силовому й освітлювальному навантаженнях силові споживачі електроенергії живлять лінійними напругами ил=660; 380; 220 В, освітлювальне навантаження живлять фазними напругами иф = 220; 127 В.

У чотирипровідних електричних мережах фази джерела й фази спо­живача завжди з'єднують «зіркою».

При несиметричному навантаженні комплексні опори фаз споживача не

однакові (Za ф Zb ф Zc ), при цьому комплексну напругу UNn (що діє між нейт­ральними точками N і n системи, визначають за методом двох вузлів:

(6.13)

u — EAYa + EsYb + EcYc

U Nn —-----------------------

Y + Y + Y + Y

a ^ :Lb ^ :Lc ^ l-N

де Ea, Eb, Ec - комплексні ЕРС джерела живлення; Ya, Yb, Yc, YN - комплексні

провідності фаз споживача і нейтрального проводу.

При симетричному навантаженні Za = Zb = Zc сума комплексних струмів у

точці розгалуження кола п відповідно до першого закону Кірхгофа: • • • •

la + Іь + Ic — In — 0. При цьому напруга між нейтральними точками,

UNn — ZN In — 0 .

Нехтуючи внутрішнім опором симетричного джерела живлення та з ура­хуванням того, що ЕРС Ea — Eb — Ec — Еф —43ил, комплексну напругу між ней­

тральними точками системи визначають за виразом

Un (Ya + a Y + aYc)

Nn

де a — e ри).

J f,1 .л/3. 2 - J 3

3 — (—+ 1—), a — e 3 2 2

U

V3(Ya + Yb + Yc + Yn )’

— (-1 - J~~) - поворотні множники (операто-

(6.14)

Комплексні фазні напруги приймача електроенергії знаходять з рівнянь, складених за другим законом Кірхгофа для відповідних замкнутих контурів си­стеми (рис. 6.9):

U a — Ea — U nN; U ь — Eb—U nN; U c — Ec — U r.


Za

При цьому комплексні фазні

струми визначають за законом Ома

для відповідних ділянок кола:

• • • • • •

/а — Ua/ Za ; Ib — Ub/ Zb ; Ic — Uc/ Zc.

Комплексний струм у нейтраль­ному проводі знаходять з рівняння, складеного за першим законом Кірх­гофа для нейтральної точки п кола: • • • •

In — /а ^ I b ^ Ic.

При симетричному навантаженні фазні напруги: Ua = Ub = Uc = U/ф, при цьому

U

При обриві нейтрального проводу його повний опір ZN — да, а повна про­відність yn — о.

При несиметричному навантаженні споживача електроенергії (Za ф Zb ф Zc) на векторній діаграмі відбувається зсув нейтральної точки n споживача відносно нейтральної точки N джерела, що приводить до перекосу фазних напруг споживача. Як наслідок, на одних фазах споживача напруга буде більшою, ніж на інших, що в багатьох випадках є неприпустимим. Зокрема при живленні освітлювального навантаження, коли одні освітлювальні прилади пе­ребувають під напругою, меншою за номінальну, а інші - під напругою, біль­шою за номінальну, що приводить до передчасного виходу приладів з ладу. У зв'язку з цим у нейтральному проводі чотирипровідної електричної мережі заборонено установку запобіжників або вимикачів (рис 6.10), оскільки при відключеному нейтральному проводі фазні напруги можуть стати нерівними. Як наслідок, наприклад у колах освітлювальних установок буде спостерігатися недорозжарення ламп у фазах із зниженою напругою, і перерозжарення й пе­редчасне перегоряння ламп у фазах з підвищеною напругою. Перегоряння ж одного з магістральних запобіжників спричинить відключення електроспожи - вачів відповідної магістралі.

Рис. 6.10 — Чотирипровідна електрична мережа

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.