КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Розміри і уніфікація корпусів

Впровадити в проектування корпусних виробів модульну координацію з ме­тою визначення розмірів стінок - було і залишається задачею багатьох дизай­нерів. Модуль (лат. modulus - міра) - умовна одиниця виміру, прийнята для всіх частин виробу або комплексу. В архітектурі прийнятий модуль М = 100 мм, який сприяє визначенню кратних відношень між частинами цілої будови і закономір­ностей єдності, що має виробниче й естетичне значення. Для цього ж застосо­вується модульна координація в конструюванні корпусних виробів.

Розміри секцій за шириною, глибиною та висотою в загальному вигляді рег­ламентуються державними стандартами на функціональні розміри (див. 6.2). Ви­сота і глибина секцій більш стійка, тоді як їх ширина має кількісний характер, що залежить лід кількості предметів, що їх необхідно зберігати. Ширина сек­цій також залежить від композиційних смаків дизайнера, від розмірів при­міщення, від конструктивних можливостей застосовуваних матеріалів, утилі­тарних вимог споживача тощо. Прикладом може служити книжкова секція, висота і глибина якої пов’язана з шириною і висотою книг. Ширина секції у цьому разі визначається кількістю книг, що підлягають зберіганню, і стійкіс­тю полиць на згин. Книжкові полиці, порівняно з іншими виробами, мають велике навантаження. Практика показала, що при товщині полиць 16,19 мм і довжині 1000 мм з часом стріла прогину досягає/ =1-4 мм. Але при збіль­шенні довжини такої полиці до 1400 мм стріла. її прогину збільшиться до 6*10 мм, що недопустимо. Виходячи з цього у книжкових шафах з полицями дов­жиною близько одного метра під останні необхідно ставити додаткові верти­кальні стінки чи спеціальні підпорки, які б запобігали згину полиць від наван­таження.

Більш незручним є приведення до єдиної глибини корпусних виробів різно­го функціонального призначення. Аналіз взірців виробів українського і зарубіж­ного виробництва показує, що при одній глибині секцій по висоті блоку ці роз­міри коливаються в межах 200*450 мм, і при різних глибинах - нижні секції мають 350+460 мм, верхні - 200+320 мм і верхні полиці - 180+250 мм. У 80-х роках XX століття в меблеву промисловість було впроваджено галузеву систе­му уніфікації (ГСУ), вона передбачала уніфікацію корпусів, типи і розміри. Голо­вною метою ГСУ була уніфікація складальних одиниць (стінок, деталей) і ви­робів, що сприяють спрощенню технологічних процесів виготовлення, ощад­ності плитних матеріалів. Різноманітність матеріалів, що надходять в Україну при ринкових відносинах, показали недоцільність мати в державі єдину систе­му модульної координації, бо це обмежує можливості дизайнерів. Доцільнішим є формування модульної координації на підприємстві чи фірмі, які мають ста­більні шляхи постачання сировини та напівфабрикатів, тобто розвинуту систе­му кооперування.

Головним чинником, що формує висоту секцій, є висота пройми полиці, яка, відповідно до функціональних вимог, коливається в межах 250+350 мм. Розраху­нок висоти корпусів різних типів наведено в табл. 4.1 з використанням модуля М. На прикладі корпусу типу 2 з прохідними горизонтальними стінками показа­на методика розрахунку габаритного розміру корпусу по висоті з членуванням його на елементи. У цих розрахунках прийнята величина модуля, що дорівнює товщині плитного матеріалу, з якого конструюється корпус.

Використання такої методики дає змогу вписатись у функціональні розміри, які регламентуються державними стандартами. Наприклад, якщо середній кор­пус поставити на ніжки висотою 110 мм, то отримаємо виріб з висотою робочої поверхні для письма - 750 мм.

Враховуючи раціональне використання плитних матеріалів, рекомендується:

- глибина корпуса, мм 332,416, 560

- розміри дверей по ширині, мм 416,440, 560.

Розмір 560 мм призначено виключно для шаф для одягу (купе) або виробів спеціального призначення. Функціональні розміри виробів, додаток 4.2.

№ за п.

Кратність,

п-М

Назва

Елементи фасаду корпуса по висоті, мм Товщина плити 8 = ЇМ

Товщина

плити

Шухляда:

низька

16(17,18)

середня

10

висока

Корпус:

80

160

160

160

15

20

вииции

-J

І

40

160-2

середній

80-4

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.