WEB мастерская

5 проблем, до яких потрібно бути готовим, якщо вибираєш фріланс

Майже кожен офісний працівник мріє про «свободу». Ну правда, кому сподобається вічно кричить начальник, дрес-код і так далі? Та ще й їхати в офіс потрібно через все місто.

Розібравши всі мінуси офісної роботи, людина, природно, вирішує, що він заслуговує на краще. І йде на фріланс.

Але чи набагато краще життя фрілансера? Давайте спробуємо розібратися.

1. Гроші

Перша проблема, з якою ви зіткнетеся - це гроші. Точніше, їх відсутність. Почнемо з того, що ви, швидше за все, не зможете відразу знайти собі великі грошові проекти, і вам доведеться перебиватися дрібними завданнями, за які платять відповідно. Плюс до всього, ви повинні розуміти, що періодично ви будете залишатися без проектів, а значить - без грошей. Тому вам варто заздалегідь подумати про своє фінансове благополуччя.

Не потрібно йти з роботи, грюкнувши дверима, і радісно кидатися в пучину фріланс-порталів, якщо ви на мілині. Якщо вже ви хочете стати фрілансером - подбайте про те, щоб на момент початку вашого шляху до вершини фрілансу у вас був запас грошей, на який ви змогли б прожити хоча б пару місяців.

Плюс до всього, тепер у вас немає стабільної зарплати. Тепер весь ваш заробіток залежить від вас. Тому, варто подумати про те, що одного ранку ви прокинетеся і подумаєте «Хочу відпочити!». А грошей у вас немає, тому що, ви все витратили. Намагайтеся відкладати гроші на майбутнє, так у вас ніколи не виникне проблеми з фінансами.

2. Лінь

Коли ви вже звикнете до роботи вдома і ваша радість щодо робочого місця у вигляді ліжка стихне, їй на заміну прийде лінь. Липка, нещадна лінь, яка поглине вас і не захоче відпускати. Ви вже не захочете встати раніше, щоб закінчити роботу до обіду, ви будете все частіше відволікатися на щось інше.

Боротися з лінню досить просто - потрібно всього лише мотивувати себе. Ну і, звичайно, працювати з тими проектами, які дійсно вам цікаві. Мотивація у кожного своя. Хтось поставить собі за мету гроші, хтось - успіх. Хтось просто захоче впорядкованості.

Тут можна дати лише одну пораду – завдання  не робіть в ліжку. Звичайно, це круто, зручно і взагалі офігенно. Але ліжко у організму асоціюється зі сном. І, очевидно, ви будете впадати в лінивий стан, якщо потягнете роботу за собою в ліжко.

3. Баланс

У фрілансерів є золота можливість дотримуватися балансу між роботою і життям, на відміну від більшості офісних співробітників. Але досягти цього балансу непросто. Більш того, у кожного він свій.

Головне, не кидайтеся в крайнощі. Якщо вам здається, що ви занадто багато відпочиваєте або працюєте - то краще проаналізуйте, скільки часу і на що ви витрачаєте. Не доводьте себе до знемоги постійною роботою. Але і не давайте себе занадто сильно розслабитися, інакше взяти себе в руки потім буде дуже складно.

4. Відволікаючі фактори

Якщо ви думаєте, що вдома вас ніхто не зможе так сильно відволікати, як це робив Вася з офісу, то ви недооцінюєте можливості своєї сім'ї. Повірте, ви досить часто будете чути фрази на кшталт «Прибери в квартирі / сходи в магазин / вигуляти пса, ти ж все одно вдома сидиш!»

Повірте, для ваших домашніх ви саме будете сидіти вдома. Їм буде досить складно зрозуміти, що ви дійсно працюєте. І що кожен раз, коли вони вас смикають, ви не просто повертаєте голову в їхній бік, а перериваєте вже налагоджений робочий процес. З вами будуть говорити, вас будуть просити зробити що-небудь. В цілому, нормально попрацювати у вас не вийде.

Але є пара рішень цієї проблеми. Рішення номер один - піти працювати в коворкінг або кафе. Рішення номер два - піти працювати в окрему кімнату і закрити двері зсередини на замок.

5. Ви будете одужувати

Робота на фрілансі розслабляє. І тренуватися ви будете вже не так охоче, як раніше. Та й енергії ви будете витрачати менше, адже від ліжка до робочого місця всього пара метрів. Тому не дивуйтеся, якщо через пару місяців ви не влізете в улюблені джинси.

Вирішити цю проблему можна. Зробіть спорт своєю рутиною. Нехай похід в спортзал або пробіжка будуть для вас таким же серйозним заняттям, на яке не можна забити, як і робота. А ще варто пам'ятати про те, що фізичні навантаження підвищують інтелектуальні здібності, тому всі плюси спорту, як говориться, у наявності.

Перехід на фріланс - це досить серйозне рішення, яке варто приймати, зваживши всі плюси і мінуси. Подумайте, чи зможете ви адекватно працювати, якщо над вами не буде контролю у вигляді начальства. Чи зможете ви витримати стрес, який вам доведеться випробувати в критичних ситуаціях.

Фріланс - це не релакс на пляжі де-небудь на островах. Це досить важка праця, яка вимагає сили волі і певних розумових здібностей. Ви повинні бути готові до того, що на фрілансі ви будете працювати в рази більше і інтенсивніше, ніж в офісі.

Вам доведеться вивчити багато нового: організація власного часу, маркетинг (адже вам потрібно буде просувати себе). Вам потрібно буде краще розібратися в психології, так як саме ви будете спілкуватися з замовниками. Ви повинні будете стати терплячим, щоб не допустити нервових зривів через підступи клієнтів.

Тому подумайте, може фріланс не для вас. Може вам краще в офісі, де за вас зроблять все те, що на фрілансі вам доведеться робити самостійно.

 

Добавить комментарий

WEB мастерская

Лучшее продвижение сайтов в Одессе – веб-студия «SeoSpace.com.ua»

Сегодня каждый владелец сетевого ресурса знаком с преимуществами регулярного продвижения домена. Раскрутка сайта гораздо дешевле и эффективнее, чем так контекстная реклама, рассчитана на продолжительный результат. Сео продвижение сайта приводит новых …

Обзор популярных модулей Drupal для создания сайтов

Модуль представляет собой набор PHP, CSS и JavaScript файлов, которые используются для расширения функционала сайта. Базовая установка CMS Drupal включает 10-20 компонентов. Установка дополнительных расширений проводится, исходя из особенностей проекта. …

Разработка строительного сайта — кейс веб-студии TOTONIS

Ваш бизнес связан со строительной тематикой? Хотите заказать строительный сайт, но не знаете, каким именно он должен быть? Доверьтесь профессионалам! Для того чтобы понять, каким именно должен быть ваш сайт …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.