В Украине > Охрана и безопасность
Все для охорони: як вибрати якісне обладнання
Найефективнішим способом зберегти своє майно від пограбувань чи пошкоджень є встановлення якісної охоронної системи. До цієї категорії обладнання належать різні види сигналізації, відеонагляду та контролю доступу.
Устаткування для охоронних систем: основні різновиди
Організація охорони будинків, прибудинкових територій, офісів, складів, гаражів та інших об'єктів і майна потребує використання спеціального обладнання. Воно необхідне для попередження, виявлення та сповіщення про можливу або вже наявну загрозу.
До технічних засобів охорони належать системи:
-
сигналізації;
-
відеонагляду;
-
контролю доступу;
-
комплексного спостереження.
Також для забезпечення роботи охоронної системи можуть знадобитися домофони, реєстратори, мережеве обладнання, монтажні матеріали та інструменти, спеціальне програмне забезпечення.
Призначення сигналізації — це оповіщення про надзвичайні ситуації та запобігання несанкціонованому вторгненню. Відеонагляд застосовують для віддаленого моніторингу різних об'єктів. Наявність камер допомагає відстежувати позаштатні моменти, запобігає крадіжкам та пошкодженню майна.
Інтегровані системи комплексного відеоспостереження за ситуацією на важливих об'єктах містять крім камер сервери для запису відео, програми для його аналізу, локальні або хмарні сховища для зберігання даних. Також вони можуть включати датчики руху.
Контроль доступу дає можливість обмежити вхід сторонніх осіб у багатоквартирні будинки, в офіси та на інші приватні території. Це гарантує високий рівень безпеки мешканців чи працівників. Системи контролю складаються з кодових замків різного рівня складності та комунікаційних приладів — домофонів.
Для обробки та аналізу інформації, отриманих з допомогою відеонагляду та інших систем спостереження необхідне відповідне програмне забезпечення. З його допомогою можна здійснювати докладний моніторинг відео, зокрема розпізнавати обличчя та виявляти рух. Крім цього ПЗ дає можливість синхронізувати систему відеоспостереження з іншими охоронними пристроями.
Системи сигналізації: типи та призначення
Класифікація видів сигналізації здійснюється відповідно принципу передавання даних та функціонального призначення.
За способом передачі сигналу виділяють автономні сигналізації та пультові системи. Друга категорія ділиться на провідне, бездротове (GSM) та гібридне обладнання. Автономні охоронні сигналізації найчастіше встановлюють на авто. Також вони підходять для охорони майна у місцях, де немає електроживлення: дач, гаражів тощо. Цей вид обладнання подає світлозвуковий сигнал, таким чином привертають увагу перехожих.
Провідні або GSM сигналізації підключаються до централізованої системи охорони. Завдяки цьому сигнал про позаштатну ситуацію відразу надходить працівникам охоронної компанії, а в сучасних моделях — і на телефон власнику.
За призначенням сигналізації бувають охоронні та такі, що реагують на інші фактори ризику:
-
задимлення;
-
виникнення пожежі;
-
високу концентрацію чадного газу;
-
витік природного газу;
-
пошкодження водогону.
Користуються популярністю універсальні системи, оснащені різними датчиками. Така сигналізація забезпечує комплексний захист, також до неї можна підключити камери та динаміки.
Великий вибір оснащення для охоронних систем та спецобладнання для робіт, пов'язаних з підвищеним ризиком, пропонує інтернет-магазин Aqua-Life. Ми співпрацюємо лише з перевіреними брендами, які гарантують якість своєї продукції.