СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ. ШТУКАТУРНИХ СТАНЦІЙ І АГРЕГАТІВ. НОВОГО ПОКОЛІННЯ
ВИСНОВКИ
У результаті ґрунтовних теоретичних і експериментальних досліджень створені та впроваджені у будівельне виробництво принципово нові конструкції штукатурних станцій із поворотним бункером-змішувачем та малогабаритних штукатурних агрегатів мобільного типу.
Теоретично обґрунтовані основні фізико-механічні властивості розчинних сумішей різної консистенції, які визначають характер взаємодії мас розчину з робочим органом змішувача. Шляхом проведення експериментальних досліджень визначено, що основний фактор, який визначає названі фізико-механічні показники - рухливість розчинної суміші. За результатами проведення багатофакторного експерименту одержана адекватна регре - сійна модель, котра надає можливість розрахунковим шляхом оцінити величину питомого тиску на робочий орган змішувача внаслідок дії сили гідродинамічного опору розчину, залежно від рухливості суміші, швидкості руху робочого органа, його кута атаки та величини зазору між стінкою бункера та робочим органом. При цьому було встановлено, що головним чином на величину питомого тиску, а відповідно і на потужність, яка споживається змішувачем штукатурної станції або агрегату, впливають кут атаки, зазор між робочим органом і бункером та головна характеристика розчинної суміші - її рухливість.
За результатами теоретичних досліджень із подальшою експериментальною перевіркою обґрунтовані раціональні параметри робочого органа стрічкових змішувачів: кут нахилу стрічки шнека до площини обертання 25...300, співвідношення внутрішнього R1 та зовнішнього R2 радіусів стрічки R1 = (0,7.0,72)-R2.
Розроблений раціональний режим роботи стрічкового змішувача штукатурної станції після приймання товарного розчину, який складається із плавного розгону робочого органа до кутової швидкості ~ 4 рад/с; інтенсивного перемішування та доведення до кондиції розчинної суміші з даною кутовою швидкістю; побудження суміші під час роботи розчинонасоса шляхом обертання стрічки шнека з кутовою швидкістю ~ 1 рад/с; при зниженні рівня суміші у бункері до величини, що дорівнює ширині стрічки шнека, за умови необхідності забезпечення максимальної подачі розчинонасоса - підвищення кутової швидкості робочого органа змішувача до ~ 5 рад/с.
За допомогою розробленої та науково обґрунтованої методики оцінювання якості доведеної до товарної кондиції розчинної суміші визначе - нии раціональний час інтенсивного перемішування t, який відповідає вирівнюванню значення рухливості розчину по всьому об’єму бункера в межах + 0,5 см, залежно від кутової швидкості ю обертання робочого органа змішувача. Установлено, що підвищення ю від 1 до 4 рад/с зменшує значення tопт від ~ 17 хв. до ~ 6 хв. Одержані дані підтверджені також за допомогою запису діаграм енергоспоживання привода змішувача штукатурної станції у виробничих умовах.
Розроблені й науково обґрунтовані основи проектування геометричних параметрів робочих органів, конструктивних і технологічних параметрів поворотних бункерів у складі штукатурних станцій.
Використання створеного обладнання надає можливість комплексно механізувати процес проведення робіт, пов’язаних із використання будівельних розчинів як за умов міського багатоповерхового, так і в умовах ко - теджного розосередженого будівництва.
ільніше; із переміщенням по осі ф
[1] цьому випадку на частку М діють наступні сили (рисунок 3.6): G — сила тяжіння; Niu, N6 - відповідно нормальні реакції шнека та бункера;
[2] Графіки побудовані за регресивною моделлю (3.81).
[3] Intemet-адреса ресурсу: www. ebicom. net [Цит. 20 березня 2010 р.].