ВИЗНАЧАННЯ ОБ’еМНО’1 ВАГИ СОНЯШНИКУ (НАТУРИ) ЗА ДОПОМОГОЮ ПУРКИ
Лггрова пурка71 дм3) (рисунок 1) складаеться з м/рки?, наповнювача 2, цилждра з л(йкою 3, вантажу 4, ножа 5, ваг 6. У комплект пурки входить також ящик 7.
4 5 1 — MipKa; 2 — наповмювач; 3 — цилждр э лШкою; 4 — вантаж; 5. — н1ж: 6 —ваги; 7— ящик для приладу Рисунок 1 — Прилад для визначання насипноТ ваги наЫння |
Перед визначанням yci частини пурки та важкм виймають з ящика 7, встановлюють його на горизонтальну поеэрхню, штатив встановлюють на кришку ящика. До коромисла пщвшують з право!' сторони м! рку 1 э опущеним в не!' вантажем 4, з лшоТ — чашку для гир та перев! ряють piBHO - вагу, ттьки за наявносл р1вноваги можливо проводит, зважування. Пот1м вантаж 4 виймають з м>рки.1 та встановлюють Mipny 1 у специальному м! сц! на крйшщ ящика 7. У щтину Mipxn вста^ ляють жж 5 та на нього. кладуть вантаж 4. )
Соняшник наоипають з ковша р1вним потоком у. цил1ндр з л1йкою 3 без ривюв з таким рдзпя*- хунком, щоб м1ж поверхнею насжня та верхжм краем цилждра залишився зазор 1 см. На; ний цилшдр 3 ставлят. ь на наповнювач 2 та вказ1вним пальцем лрвоТ руки вщкривають затвор лТики. дал! наповнювач 2 ставлять на MipKy 1, л1вою рукою пщтримують MipKy, а правою швидко та плавно виймають жж з npopi3i м1рки; теля-того як MipKa наповниться нас! нням, н! ж знову обережно встав - ' ляють у щтину, при цьому частина насжня потрапляе п! д жж, Ti перер1зають швидким, але обе - режним натисканмям на жж, шдтримуючи при цьому MipKy nieoro рукою.
ЦилЫдр 3 зн'мають з наповнювача та висипають. з Нього залишки насжня у ювш. Полм зжма- ють наповнювач та усувають з ножа насжня, а м! рку зважують на вагах 7 з точнютю до 0,5 г. Июля зважування м|рку зжмають з ваг та вибтьняють вщ насжня. Для кожного зразка насжня проводять не менше двох паралельних визнэчань. з. р! зних порцж насжнй. За кжцевий результат визначання приймають середне арифметичне з двох або. юлькох вим1рювань.
Допускають (чзницю м! ж двбма паралельнимй визначаннями не бтьше жж 10 г/дм 3, у раз; бтьше двох паралельних визнзчань вщхил м1ж визначаннями та Тх середжм арифметичним повинен бути не бшьшим н1ж 5 г/д'м3. ■' ■