Конструктивні особливості пристроїв дозування, фасування рідкої продукції у м’яку і напівжорстку споживчу тару
Стрімкий розвиток пакувальної індустрії сприяє впровадженню нових пакувальних матеріалів і інтенсифікації процесів пакування продукції. Найбільш швидкими темпами впроваджуються пакувальні матеріали із полімерних композицій. Застосування рулонних пакувальних матеріалів дає можливість суміщати виконання операцій в одній пакувальній машині з виготовлення упаковки і пакування продукції. Таке поєднання операцій в одній машині інтенсифікує весь процес пакування.
До м’яких і споживчих упаковок належать упаковки, виготовлені із полімерних композицій, основою яких є поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид та ін., а до напівжорстких — виготовлені із комбінованих пакувальних матеріалів, основою яких є картон (фольга, полімер тощо).
Конструкція цих упаковок і їх механічні характеристики такі, що застосовувати дозувальні пристрої, призначені для фасування рідкої продукції у пляшки, неможливо. А тому існує свій клас дозувальних пристроїв, що забезпечують якісне фасування рідкої продукції в м’яку і напівжорстку споживчу упаковку.
Дозатори для цього типу споживчих упаковок можуть бути відповідно до способу формування дози — об’ємного і вагового типів.
Дозатори об’ємного типу залежно від формування, вимірювання дози і застосованого робочого органу можуть бути: поршневого типу; безперервно - витискні; потокові і часові.
Дозатори вагового типу мають в основі тензометричну систему зважування і застосовуються, здебільшого, для формування дози понад 3 л. Упаковка із такою дозою продукції може бути віднесена до вантажів, а тому конструктивні виконання цього типу дозаторів наведено в розділі пакування продукції безпосередньо в транспортну тару.