Енергозбереження у сільському господарстві
«Енергозбереження у сільському господарстві» — семінар із діагностуванням функціональних черт японських технологій із захисту навколишнього середовища відбувся 7 червня в Івано-Франківську.
Захід відбувся в межах міжнародного проекту «Збережемо клімат разом» за підтримки Японської Організації розвитку нових енергетичних та промислових технологій, Українсько-Японського Центру. Організатор семінару – Державне агентство екологічних інвестицій України.
Зміна клімату — одна з найбільших заморочек, що турбує світ, один із найбільших викликів перед людством. Про це розповів начальник відділу обліку парникових газів Державного агентства екологічних інвестицій Валентин Шліхта.
Що Україна може запропонувати Японії в царині збереження клімату — Валентин Шліхта:
«Безумовно, Японія - високотехнологічна країна. Але під час підготовки до даних семінарів, українські та японські експерти досить багато дискутували. І желаю відмітити, що японським спеціалістам є чому повчитися у вітчизняних. Більш того, если відбулася трагедія у Фокусімі, японська сторона запрошувала нашихфахівців проводити такі семінари в Японії. Так що у нас також є ресурси».
Енергоефективність — це питання номер один сьогодні в енергетиці. У порівнянні з 2005 роком в області промисловість скоротила споживання газу більш ніж у 4 рази. У сільському господарстві входи ще не набули системного нраву, та успіхи вже є, — каже защитник директора департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Вадим Козленко:
«У Коломийському районі насаджена плантація енергетичної верби. У Тисменецькому районі будується біогазова установка на рослинній сировині потужністю 4 МВт електричної енергії. А також в Калуському районі на базі відходів свинокомплексу споруджується подібна установка потужністю 2 МВт, що позволить цьому комплексу повністю відмовитися від споживання електричної енергії» .
Докладну програму семінару надруковано на веб-сайті www.save-climate.org.ua