Металеві конструкції

СТІЙКІСТЬ ЕЛЕМЕНТІВ

Елементи, що згинаються, можуть втратити не­сучу здатність внаслідок порушення стійкості. При досягненні критичного навантаження згин супро­воджується закручуванням стержня (рис. 3.6) у площині, перпендикулярній до площини згину. Як наслідок у поясах балки з'являються плас­тичні деформації, що швидко поширюються на весь переріз, і елемент втрачає несучу здатність.

(3.35)

Е-1,

/2 ef

Ейлер запропонував такий вираз для обчис­лення критичної сили:

Л • Е -1„.

G-It +

'ef

Де с — коефіцієнт, якии залежить від розміщен­ня навантаження на балці (на верхньому чи ниж­ньому поясі) і її закріплення; ief — вільна дов­жина (між закріпленнями) стисненого поясу балки; Ely — жорсткість перерізу балки при згині відносно осі, перпендикулярної до площин к1 ■ Е - Iw

Згину; GIt н---------- J----- — жорсткість при утруд-

Еї

Неному крученні; G — модуль зсуву; Iw — сек - торіальний момент інерції; It — момент інерції при крученні.

СТІЙКІСТЬ ЕЛЕМЕНТІВ

I F

Рис. 3.6. Втрата стійкості елементом, що згинається.

(3.33)

М <Ґ D

М„

<Ryус.

(3.34)

+

Те ж саме для косого згину:

Мх

С W

Vv уп

C,.W„

Коефіцієнти сь сх, Су (а також с1лі, схм, сум для зон чистого згину) враховують вищу несучу здатність згинаного елемента у пружно-пластич­ній стадії порівняно з пружною і обчислюють їх за рекомендаціями норм. При цьому для плоского

Якщо позначити

А

Де

_ - J lit' є - т

EL '

G = — (1 + v) — модуль пружності при зсуві; v — коефіцієнт Пуассона, то з (3.35) отримаємо осьової сили cN — прямокутна, а від моменту см — трикутна (рис. 3.7, в).

(3.41)

О = aN + ам

Аналітично результуючу епюру (рис. 3.7, в та рис. 3.8, а) можна описати як суму:

N_ М-у An L

E-Iy-G-It-

F = —

Сг,2 ef

Відповідні критичні напруження: Mcr _ Fcr - і]-І W W '

А,.,. =

Де і") — коефіцієнт, який залежить від положення Fcr на довжині балки.

2 ■ Іх

1 +

Сг

Прийнявши W = —^— у розгорнутому вигляді

(3.38)

А-

Як і для стиснених елементів, з метою спро­щення зручно подати значення критичних напру­жень через розрахунковий опір:

ОСІ. = Ц>іДуЧс. (3.39)

Згідно з нормами коефіцієнт фг, обчислюють залежно від коефіцієнтів а (значення якого на­ведено вище) та

9

І

V У

R„

Е

H fh" Фі = V, ■ н

Де ц/ — приймають за таолицями норм згідно з характером навантаження і значенням коефі­цієнта а.

Таким чином, перевірка стійкості елементів, що згинаються, має вигляд

(3.36)

(3.37)

1 + —

А

М ^ D

А = w -

(3.40)

Де перший доданок описує епюру напружень, зу­мовлених нормальною силою, а другий — зги­нальним моментом.

Аналогічно при наявності згинальних моментів у площинах обох головних осей перерізу отри­муємо умову міцності в пружній стадії:

N М ■ у А~ + ~1 + ~ І

А ХГ> L г Г> * гі

< R„Ус,

У,71

Му ■ х

(3.42)

О

Де Мх, Му — згинальні моменти у площинах, перпендикулярних до головних осей перерізу, відповідно X, Y; х та у — координати відносно головних осей точки перерізу, в якій сумарні на­пруження досягають найбільших значень.

.V М-УФ

Для елементів з пластичних сталей, що мають добре виявлену ділянку текучості, міцність пере­різу цим не вичерпується, оскільки значна час­тина перерізу працює при напруженнях, менших за межу текучості. Збільшення навантаження зу­мовлює текучість матеріалу спочатку лише на не­великій ділянці перерізу (рис. 3.8, б), яка посту­пово розширюється разом зі зростанням зовніш­нього навантаження (рис. 3.8, е), аж поки не охо­пить усю площу перерізу (рис. 3.8, г).

І Л' L N М=Н-с

Ті

Л*


Перевіряти стійкість елементів при згині нема потреби, якщо стиснений пояс неперервно і надій­но закріплений жорстким настилом, а також при малих відношеннях розрахункової довжини Іеі до ширини верхнього поясу Ь. Залежності для об­числення найбільших значень Іе{/Ь подані в нор­мативних документах.

Рис. 3.7. Стержні, на які діють осьова сила і згинальний момент: а — позацентрово-стиснені; б — стиснено-згинані; « — епюри нормальних напружень від нормальних сил (/); від згинальних моментів (2); результуюча епюра (,'і).

Металеві конструкції

Металлообработка

Металлообработка: Как организовать малый бизнес в провинции Металлообработка — это перспективное направление для малого бизнеса в провинции, особенно в регионах, где есть спрос на изделия из металла для сельского хозяйства, …

Производство форм для бетонных щелевых полов

Наша компания занимается производством форм для щелевых полов, цены весной 2025 года: Самый популярные формы и цены: 1 м ------ 29 000 грн. 2 м ------ 33 000 грн 2,5 …

Палетні стелажі від українського виробника СторХаус

Щоб прийняти обґрунтоване рішення про збереження ваших товарів, купити палетні стелажи ціна важлива, але це не найбільш важливий фактор. Вам необхідно спочатку оцінити потреби, можливості, активи та кадрові ресурси вашого …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.