Технологічні властивості
Технологічні властивості деревини — це такі, які мають безпосереднє значення при її обробленні. Своєрідною властивістю деревини є здатність утримувати цвяхи, шурупи, клямри тощо. Волокна при укоріненні, входженні цих металічних елементів у деревину частково перерізаються, зминаються і загинаються. Розклинена частина тіла деревини тисне на бокову поверхню металічного елемента, утримуючи його. Опір деревини вириванню (витягуванню) шурупів і цвяхів наведено в наступному розділі.
Деревина легко обробляється різальним інструментом (стругання, пиляння), добре шліфується і опоряджується лакофарбовими матеріалами. При цьому прозорі лакофарбові матеріали додатково проявляють (підсилюють) кольорову текстуру деревини, підвищують її декоративні властивості. Сучасна технологія виробництва меблів немислима без такої властивості, як склеювання деревини, що дає змогу облагороджувати поверхню малоцінних порід деревини (личкування), покращувати її механічну міцність, пов’язану з анізотропною будовою.
Деревина має унікальні пластичні властивості. При зволоженні і нагріванні її пластичні властивості настільки зростають, що деревина легко піддається згину, набираючи криволінійної форми, яка зберігається після висушування, на цьому принципі базується виробництво гнутих меблів. Деревина має пластичні властивості і в сухому стані, що використовується у виробництві гнутоклеєних меблів із шпону. У процесі гнуття деревина не тільки згинається, а й спресовується, що сприяє підвищенню її міцності. Завдяки пористій будові деревина здатна просочуватися рідинами, які можуть змінювати ЇЇ колір чи підвищувати фізико - механічні властивості, якщо, наприклад, просочившись у деревину, рідина переходить у твердий стан.