КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Схеми формотворення ємностей корпусів

З’єднання стінок впритул корпусних виробів передбачає створення коробки як скелета ємності. Ці з'єднання можуть бути кінцевими і серединними, різно­манітними за характером, табл. 4.2. Звичайно, найбільш поширеними є з'єднання стінок під прямим кутом. Виходячи з цього утворилися основні схеми форму­вання корпусів меблів. Типи корпусів 1, 2, 3, 4 і 5 найбільш поширені, вони тех-

нологічно прості і призначені для серійного і масового виробництва. Корпуси типів 6,7 і 8 складніші у виготовленні, тому що потрібна висока точність торцю­вання крайок під кутом, чого можна досягнути при високій культурі виробниц­тва. Корпус типу 9 являє собою початкову комірку формування універсально - збірних шаф (УЗМ), технологічно конструктивно і утилітарно виправданий. Схе­ми складання корпусів наведено в табл. 4.3.

Таблиця 4.2

Схеми з’єднань егінок корпусів

№ за. н

Назва

Схема з'єднання

Характеристика

Кутове кінцеве звичайне 90“ <а < 90°

З вертикальною прохідною

а

Кутове кінцеве звичайне 90* < а < 90°

З горизонтальною

прохідною

стінкою

На вус

По крайці

Кутове

кінцеве

вусове

90° < а < 9СГ а -0

Серединне звичайне і кусоне

Серединне з горизонтальною або вертикальною прохідною стінкою

На

монтажних брусках: а) квадратних;

Кутове з'єднання кінцеве, серединне і хрестоподібне

6) трикутних і п’ятикутних

Кутове з’єднання кінцеве на багатогранних брусках

У сьогоднішніх умовах, коли виник попит на індивідуальні корпусні меблі, коли дизайнер виходить за межі традиційних корпусів, виникає потреба компо­зиційної новизни. Систематизовано можливі форми корпусів на базі геометрич­них фігур і тіл, що сприяє розвитку формотворення щодо створення нетрадицій­них форм корпусів меблів, додаток 6.1. Планіметрія і стереометрія як розділи геометрії дають змогу систематизувати геометричні форми і тіла так:

Графічне зоб - раження схеми

Тип корпусу (схема)

Переваги

Недоліки

Застосування

Корпус 1, з вертикальними прохідними стінками

Корпус 2, з Горизонтальни­ми прохідними стінками

Корпус 3, з

вертикальними

прохідними

опорними

стінками

Технологічний. Щільне примикан­ня вертикальних стінок при блоку­ванні корпусів

Технологічний.

Щільне

примикання

горизонтальних

Стінок при

блокуванні

Технологічний. Щільне примикан­ня вертикальних стінок при блоку­ванні по ширині

Недоцільний при вертикаль­ному блокуван­ні, утворюють­ся люзи

Недоцільний

при

горизонтально­

му

блокуванні,

утворюються

люзи

Аналогічно до корпусу І

Всі види кор­пусних меблів. Стоїть на окремій опорі

Окремі секції дво - трикор­пусних ви­робів. УЗМ - друга група. Стоїть на ок­ремій опорі

Всі види кор­пусних меблів. УЗМ - перша група

Технологічний

Корпус 4 з півпрохідними вертикальними стінками

Недоцільний при блокуванні по ширині. Аналогічно до корпусу 2

Невеликі корпусні виро­би, корпуси з робочою поверхнею

Технологічний

Аналогічний до корпусу 4

Корпус 5, з

півпрохідними

вертикальними

опорними

стінками

Невеликі корпусні виро­би, корпуси з робочою поверхнею

Корпус 6, з вусовим з’єднанням стінок

З'єднання всіх стінок потайне, що надає естетичності

Нетех нелогіч­ний - високі вимоги до точ­ності виготов­лення крайок

Спецвироби • сувенірного, рекламного характеру

Тип корпусу (схема)

Графічне зоб­раження схеми

Переваги

Недоліки

Застосування

1

2

3

4

5

Корпус 7, з ву-

СОВИМ

з'єднанням згори і на про­хідних верти­кальних стінках

^---------

. —і

'

Аналогічний до корпусу 6

Аналогічний до корпусу 6

Аналогічний до корпусу 6

Корпус 8? ана­логічний до корпусу 7 з вертикальними опорними стін­ками

---------

сп

Аналогічний до корпусу 7

Аналогічний до корпусу 6

Аналогічний до корпусу 6

Корпус 9, із

стінками,

з'єднаними на

квадратних

монтажних

брусках

Г—ш

і------- tr

Технолог! чий, повна уніфікація, функціональні ємності за вимогою замовника

Специфічний зовнішній вид

Усі види

корпусних

виробів

Форми: трикутники, чотирикутники. Тіла: багатогранні, конусні, багатокут­ники, коло-круг. сферичні, комбіновані.

Геометричні форми розглянуто з погляду формування геометрії фасадів кор­пусних меблів, сюди відносяться чотири види трикутників 2.1-1.4, розміщаючи які по-різному в просторі і поєднуючи їх по-різному в просторі, можна отримати як трикутні, так і прямокутні фасади.

Найбільш традиційною геометричною формою фасадів € чотирикутники, гео­метричні форми 2.2+2.9. Окрім квадрата і прямокутника, цікавими є такі геометрич­ні форми, як трапеція рівнобедрена, нерівнобедрена і прямокутна; паралелограм і ромб, особливою формою є чотирикутники опуклі, ввігнуті і з точкою перетину.

Багатокутники мають чотири форми 3.1 + 3.4, їх застосування носить реклам­но-виставковий характер.

Коло-круг є особливою формою для створення фасаду меблів і дає змогу створити п’ять геометричних форм 4.1+4.5. Оригінальними геометричними формами на базі кола є кільця з різними зовнішніми і внутрішніми радіусами і сегменти, що дає змогу створювати пластичні форми фасадів, форми 4.6+4.9, піівкільця, форми 4.10+13. Нетрадиційну геометричну форму утворюють кола в перетині і зрізані, форми і еліпс 4.14+4.18. Розглянуті геометричні форми слугу­ють основою створення геометричних форм фасаду корпусних виробів.

Багатогранники як геометричні тіла, поверхня яких складається з площин, обмежених багатокутниками, дають можливість утворити одинадцять основних форм 5.1+5.11. Не розглядаються більш складні тіла Платона - додекаедр та іко­
саедр, застосування яких обмежене. Найпростішими геометричними тілами є призма тригранна, куб і паралелепіпед - ці тіла є базовими в проектуванні єм­ностей корпусних меблів. Цілу серію багатогранників становлять піраміди у ве­ликій різноманітності їх геометричних форм, тіла 5.4+5.11. Блокування корпус­них виробів у плані наведено в табл. 4.4.

Таблиця 4.4

Схеми блокування корпусів по ширині

П

Схеми блокування корпусів у плані

ПІ

При блокуванні по ширині вертикальні стінкн здвоєні

При блокуванні по ширині окремі секції мають спільну стінку

По ширині секції блокуються вертикальними ггів - стінками

Схема корпуса з поворотною секцісю в середині

Корпус-вершлка може
бути однобічного і
двобічного
користування

Конусне тіло обмежується частиною конічної поверхні з замкненою напрям­ною і площиною, основних тіл чотири 6.1+6.4. Ємності на базі конуса можуть вживатись самостійно або бути поєднаними з іншими тілами.

Сфера, або кульова поверхня, с основою утворення сферичних тіл і найбільш цікавими є п'ять форм 7.1+7.6. Безперечно, ці тіла є найбільш витонченими за формою. Завдяки входженню в ужиток пластичних мас можна і складні тіла впроваджувати в масове виробництво меблів.

До круглих тіл відносяться і циліндричні, які утворені циліндричною поверх­нею - рух прямої лінії, що зберігав один і той же напрямок, перетинаючи якусь лінію. Основних циліндричних тіл є шість 8.1+8.5. Циліндричні поверхні і тіла міцно ввійшли в практику виготовлення меблів минулих епох, розвиваються й удосконалюються тепер. Використовуючи циліндричні поверхні в багатогран­них тілах або інших можна отримати ряд нових комбінованих форм тіл, які за­кріпились у проектуванні меблів, тіла 9.1+9.6.

Отже, з’являються необмежені можливості формотворення ємностей кор­пусних меблів. Комбінування між собою різних геометричних форм і тіл дає можливість урізноманітнювати корпусні вироби до безлічі варіантів. Візуальний і творчий їх аналіз дозволяє дизайнеру послідовно і творчо мислити при проек­туванні корпусних меблів залежно від їх призначення, технологічних й еконо­мічних спроможностей.

Кутові кінцеві та серединні з'єднання стінок формують корпус і можуть бути роз’ємними і нероз’ємними (нерозбірними). Невеликі навісні секції (ку­хонні), приліжкові тумбочки, тумби письмових столів й інші виконуються НЄ - розбірними. Великі та важкі вироби виконуються розбірними, з використан­ням спеціальної фурнітури - стяжок. Стяжки - спеціальні металеві або пласт­масові вироби (можна комбінувати ці матеріали), за допомогою яких здійснюються кутові з’єднання стінок, котрі можуть бути багаторазовими, тобто досягається багатократне складання і розбирання меблів. Розбірність меблів доцільна з таких міркувань: по-перше, скорочуються трудопитрати на виготовлення меблів за рахунок виключення операції складання на підпри­ємстві; по-друге, для перевезення таких меблів (малі об’єми пакетів) змен­шується потреба в транспортних засобах; по-третє, зменшуються витрати на упаковку виробів і, по-четверте, окремі меблеві елементи, запакова­ні в пакети, надійно убезпечені при транспортуванні від пошкоджень по­верхонь.

Стінки корпусів виготовляються з плитних матеріалів товщиною 16 і 18 мм, якщо плита товщиною 36 мм личкована, то на кресленні показуємо товщину 17 мм, незалежно від товщини личківок.

Личкування плит проводиться обов'язково з двох боків, що запобігає їх жо­лобленню, див. розділ 2.

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.