Розріж
Розрізом називається зображення виробу, уявно розсіченого однією або декількома площинами, при цьому уявне розсікання виробу стосується тільки даного розрізу і не зумовлює зміни інших зображень того самого виробу.
Вироби меблів часто мають велику кількість окремих елементів. Це обмежує можливість повністю прочитати креслення навіть зі всіма можливими поданими виглядами. Для отримання повної інформації про виріб, його конструкцію, з'єднання і матеріали слугують розрізи.
На розрізі показують те, що отримуємо в січній площині і що розміщено за нею. Залежності від положення січної площини розрізи класифікують на прості горизонтальні (А-А) і вертикальні (Б-Б), складні (ступінчасті В-В), рис. 6.17я. Для симетричного виду виробу можна викреслювати його половину, рис. 6.175, взамін повного розрізу (А-А - асиметричний, Б-Б - симетричний),
Лінія перерізу - розімкнута з початковим і кінцевим штрихами, на яких наносяться стрілки, що вказують напрям погляду спостерігача на виріб. Стрілки і штрихи виконуються в 1,5 товщини основної лінії. Літери ставляться на зовнішніх сторонах стрілок, які обмежують січну площину. На кінцях лінії перерізу (за необхідності на згинах) ставиться одна і та ж велика літера. На складних (ступінчастих) розрізах лінію перелому січної площини наносять штрих-пунктиром, рис. 6.15s. Розрізи штрихуються під кутом 45° до формату, а не до зображення. Розрізи позначаються написами типу А-А, рис. 6.176. Місцеві розрізи (вириви), як правило, не позначають і не надписують, рис. 6.17о. a £j б
Переріз - зображення фігури, що отримуємо при уявному розсіканні предмета однією або декількома площинами. В перерізі показують тільки те, що виходить (бачимо) безпосередньо в січній площині. Перерізи, як правило, виконують для окремих елементів деталей, для зображення яких недоцільно використовувати розрізи {5, с. 42]. Перерізи, що не входять до складу розрізу, розділяють на винесені (рис. 6.1&г, б), що розміщуються поза зображенням предмета (контур їх виконують суцільними основними лініями) і накладені, суміщені з відповідним видом предмета (рис. 6.18г). Контур накладеного перерізу наноситься тонкою суцільною лінією, він не переривається. Перевага надається винесеним перерізам, які можна розміщувати на будь-якому вільному місці поля креслення. Допускається розміщувати їх у розриві між частинами одного і того ж вигляду (рис. 6.18в).
б А-А
Рис. 6.18. Перерізи |