Негативні властивості деревини
Найбільшими недоліками деревини як конструкційного матеріалу є її неоднорідна будова (анізотропність) і наявність природних вад (сучки, косошар і т. п.), що у великому діапазоні впливає на механічні властивості деревини в різних напрямках (табл. 2,3).
Великим недоліком деревини € її розміро - і формозмінність, що виникають під дією вологості і температури повітря. При цьому деревина жолобиться і на її поверхні можуть утворитися досить глибокі тріщини.
Негативною є властивість деревини розколюватися. Розколювання виникає від дії зовнішніх сил. Так, наприклад, при розгинанні гнутоклеених елементів внаслідок концентрації напруг у зоні кривизни часто відбувається руйнування у вигляді розщеплення (розколювання) не тільки між окремими листами шпону, а й по його товщині.
І, насамкінець, негативними властивостями деревини є її вади. Це - зміна зовнішнього вигляду (кольору), порушення правильної будови, цілісність її тіла (тканини) або клітинних оболонок та інші недоліки, що обмежують практичне використання деревини. До вад належать сучки, грибкові фарбування і гниття, хімічні фарбування, пошкодження комахами, вади форми стовбура, вади будови деревини, рани, неправильні відкладення в деревині, жолоблення і розтріскування, механічні пошкодження і дефекти механічного оброблення; деревина горить. Конструктор повинен розуміти деревину, щоб усунути шкідливі вади деревини у готовому виробі.