КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Зеновій Дячун

Навчальний посібник за своїм змістом і послідовністю подачі матералу від­повідає програмі дисципліни «Конструювання» за якою ведеться підготовка спеціалістів на кафедрі дизайну Національного лісотехнічного університету Ук­раїни за спеціалізацією «дизайн меблів» (напрям галузі - «Мистецтво» - 0202; напрям підготовки «Дизайн» - 6.0202 07 - бакалавр). Може бути корисним для підготовки студентів за напрямом підготовки «Деревообробні технології» -

6. 051 801 - бакалавр.

У зв’язку з тим, шо на кафедрі вивчаються такі дисципліни, як «Кольоро - знавство», «Композиція», «Формотворення», «Проектування», «Технологія ви­робництва меблів» та інші, немає потреби включати в цей навчальний посібник теми, що належать до вказаних дисциплін.

З метою кращого розуміння матеріалу кожен розділ починається з класифіка­ції за відповідними ознаками, які безпосередньо відносяться до зазначеної теми, а далі розкривається методика і зміст конструктивного рішення. Основним завданням конструктора є опрацювання такої конструкції, при реалізації якої в готовому виробі було б повністю відтворено проектний задум дизайнера. Особ­лива увага звертається на термінологію і визначення, пов’язані з проектуванням, конструюванням і технологією меблевого виробництва.

Навчальний посібник складається з шести розділів і додатків.

У першому розділі розглянуто загальні відомості про меблі та їх класифіка­цію за різними ознаками, а також утилітарно-споживчі вимоги до меблів і види продукції меблевого виробництва.

Другий розділ присвячено термінології і базовим визначенням, пов’язаним з дизайном, проектуванням і конструюванням мебелевих виробів. Проведено чіт­ку класіфікацію цих термінів, де послідовно розглядаються архітектурні, декора­тивні, столярні і конструктивні елементи. Опрацьовано і класифіковано велику гаму архітектурних профілів (обломів), що застосовуються у сучасних меблях. Подана коротка характеристика деревини як конструкційного анізотропного матеріалу з усіма її перевагами і недоліками, які конструктор повинен розуміти і враховувати при опрацюванні конструкції нових виробів. Грунтовно розгляда­ються питання технологічності меблевих виробів, у тому числі її проектно-кон­структорські фактори.

У третьому розділі подано класифікацію столярних з'єднань і їх конструктив­не рішення - столярні, ящикові з’єднання за шириною і довжиною, а також з’єднання клеєм і метвиробами.

Четвертий розділ присвячено конструюванню корпусних виробів. Спочатку подано загальні визначення, розміри, уніфікація і формотворення ємностей кор­пусів, а далі розглядаються з’єднання стінок і конструктивне оформлення їх крайок. Двері є основним конструктивним елементом, який формує фасадну сторону корпуса, надаючи йому відповідної естетичної якості. У зв'язку з цим розглянуто їх класифікацію, конструкцію, спосоОи навішування и установки.

Далі розглядаються утилітарні властивості корпусу - його внутрішнє облай тування для зберігання за функціональним призначенням - шухляди, полиці: інші пристрої.

Наступним етапом конструювання корпусу є його опора, яка формує ді зайн його долішньої частини. Відповідно до класифікації опор розглядаеты конструктивне рішення ніжок звичайних та підсадних лавочок, цокольних і інших видів опор; подається аналіз переваг і вади різних видів опор. В кін. подано конструктивне рішення різних схем блокування корпусів, навішувані - їх на стіну.

Паралельно з конструктивними рішеннями окремих вузлів корпусних ві робів розглядається застосовувана фурнітура і метвироби. У зв’язку з цим посібнику дано загальну класифікацію фурнітури та її загальну характеристик’

Після вивчення теоретичних положень конструювання корпусних вироб спеціаліст може приступати до конструювання з застосуванням спеціалізовані' комп'ютерних програм. У посібнику розглянуто можлвості різних спеціалізов; них комп'ютерних програм з конструювання, залежно від технологічних вимої організації виробництва.

П'ятий розділ посібника стосується конструкційних матеріалів, які є базово основою в дизайні, проектуванні, конструюванні і технології виробництва мсі лів. Послідовно подано інформацію про матеріали з деревини, різновиднос плитних і личкувальних матеріалів. Розглянуто нові конструкційні матеріали напівфабрикати, що широко застосовуються у конструюванні меблів.

Шостий розділ - додатки, які містять такі матеріали; геометрія формотве рення корпусних виробів, їх функціональні розміри, витяги з ЄСКД, що необхі/ ні для виконання конструкторської документації і приклад виконання курсової проекту на стадії «технічний проект».

У наступному посібнику буде розглянуто такі теми з конструювання; столі стільці, м'які меблі, вироби з застосуванням металу і пластмас тощо та питанн міцності і терміну надійності меблів.

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.