Крупи і злаки: здорове харчування, енергія на весь день
Крупи є основними джерелами дієтичного білка, заліза, комплексу вітамінів B, вітаміну E, вуглеводів, ніацину, рибофлавіну, тіаміну, клітковини, необхідних для повноцінного функціонування організму.
З давніх-давен, крупи займають важливе місце за столом для всіх станів.
Каші, приготовані з круп, незамінні для нашого організму, тому питання калорійності круп і їх харчової цінності так хвилює кожного з нас.
Незаперечна користь круп
Прихильники правильного харчування, знають, що розчинні висівки в злаках допомагають знизити рівень холестерину в крові і запобігають серцево-судинні захворювання. Регулярне споживання злаків допомагає запобігти раку, запори, захворювання товстої кишки і високий рівень цукру в крові. Коли каша для сніданку поєднується з молоком, вони додатково забезпечує багату білком їжу. Для немовлят, збагачені залізом, злаки використовуються в якості твердої їжі преміум-класу.
Харчова цінність пшеничної крупи
Згідно з даними Таблиці Калорійності, споживання зернових культур забезпечує 10000-15000 кДж / кг енергії, що приблизно в 15-20 разів більше, ніж фрукти і овочі.
У більшості країн, в якості основного зернового проекту, використовується пшениця.
З пшеничного борошна готують широкий асортимент хліба, печива, локшину, кондитерські вироби і торти.
Цільна пшениця - хороший джерело харчових волокон, каротиноїдів і антиоксидантів, фосфору, кальцію, калію, магнію і ніацину. Ці поживні речовини корисні для запобігання серцевих захворювань, профілактики та лікування розладів травлення, а також блокують дію жовчі, що сприяє розвитку раку. Цільна пшениця підвищує чутливість до інсуліну і запобігає діабету, а також знижує ризик раку грудей, впливаючи на рівень гормонів. Зеаксантин разом з каротиноїдом лютеином важливий для здоров'я очей і шкіри людини.
Рис як джерело харчової енергії
Рис є другим за значимістю зерновим продуктом у світі. Рис є відмінним джерелом калорій через вміст в ньому крохмалю. Він містить 75-80% крохмалю, 7% білка, 0,4-0,8% ліпідів і 12% води. Протеїн з рисової муки відрізняється високою засвоюваністю і містить більше лізину на 4,1 мг / 100 г білка, ніж пшениця. Крім того, він містить в збалансованій кількості тіамін, рибофлавін, ніацин і амінокислоти. Суху речовину подрібненого рису містить 90% крохмалю, а решта - ліпіди, білок і зола.
Рис забезпечує 20% харчової енергії, містить білки з високою біологічною цінністю, високий коефіцієнт корисної дії та збалансовані незамінні амінокислоти.
Коричневий рис містить більше висівок, безліч біофункціональних і поживних речовин. Його можна вживати в пропареному вигляді.
Борошно використовують у випічці або ферментованому дитячому харчуванні, пластівцях для сніданку, а також для створення продуктів без глютену, крохмалю та похідних крохмалю. Білок рису через його низьку гіперчутливості є чудовою альтернативою сухому молоку для немовлят.
Інші значущі злаки
Ячмінь: дуже поживний і важливий для солодження. В основному використовується в якості пластівців для сніданку з вівсяними пластівцями, а також використовується як корм для тварин.
Пшоно: вирощується в основному в Росії, Україні, Азії та Африці. Пшоняна каша дуже популярна в Китаї, Росії та Німеччини. Його також можна використовувати для приготування алкогольних напоїв, як корм для тварин і птахів.
Овес: основний злак в Шотландії, він дуже поживний і використовується в якості пластівців для сніданку більш ніж в половині світу. Завдяки високому вмісту клітковини популярний для зниження ваги і зниження рівня цукру в крові.
Кукурудза: кукурудза є основним злаком на таких континентах, як Південна Америка і Африка, Росії, Україні. Використовується в якості сировину для виробництва круп і пластівців, є популярним злаком у всьому світі.