ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Зварювальні перетворювачі постійного струму

Зварювальні перетворювачі постійного струму підрозділяють на наступні групи:

За кількістю постів, що живляться - однопостові, призначені для жив­лення однієї зварювальної дуги; багатопостові, що живлять одночасно кілька зварювальних дуг.

За способом установки - стаціонарні, встановлювані нерухомо на фунда­ментах; пересувні, що монтуються на візках.

За родом двигунів, що приводять генератор до обертання, - машини з електричним приводом; машини з двигуном внутрішнього згоряння (бензино­вим або дизельним).

За способом виконання - однокорпусні, в яких генератор і двигун вмонто­вані до єдиного корпусу; роздільні, в яких генератор і двигун встановлені на єдиній рамі, а привод здійснюється через спеціальну сполучну муфту.

Найбільше поширення в будівництві одержали однопостові генератори з розщепленими полюсами, що працюють за принципом використання магнітно­го потоку якоря для одержання падаючої зовнішньої характеристики.

На рис. 16.3 показано схему зварювального генератора такого типу. Гене­ратор має чотири основних і два додаткових полюси. При цьому однойменні основні полюси розташовані поруч, становлячи як би один роздвоєний полюс. Обмотки збудження мають дві секції: нерегульовану 2 і регульовану 1. Нерегу - льована обмотка розташована на всіх чотирьох основних полюсах, а регульова­на розміщена тільки на поперечних полюсах генератора. У коло регульованої обмотки збудження включений реостат 3. На додаткових полюсах розташована серієсна обмотка 4. По нейтральній лінії симетрії між різнойменними полюсами на колекторі генератора розташовані основні щітки а й b, до яких підключаєть­ся зварювальне коло. Додаткова щітка с служить для живлення обмоток збу­дження. Грубе регулювання здійснюється зсувом щіткової траверси, на якій розташовані всі три щітки генератора. Якщо зрушувати щітки за напрямком обертання якоря, то розмагнічуюча дія потоку якоря збільшується й величина зварювальної сили струму зменшується. При зворотному зрушенні розмагнічу­юча дія зменшується й зварювальна сила струму збільшується. Більш плавне й точне регулювання сили струму здійснюють реостатом, включеним у коло об­мотки збудження. Збільшуючи або зменшуючи реостатом силу струму збу­дження в обмотці поперечних полюсів, змінюють магнітний потік Фд, тим са­мим змінюють напругу струму генератора і величину зварювального струму.

Рис. 16.3 - Схема генератора з розщіпленими обмотками:

1,2 - відповідно регульована і нерегульована обмотки збудження;

3 - реостат; 4 - серієсна обмотка; а, b, с — щітки

Окрім генераторів з розмагнічуючою дією реакції якоря застосовують зварю­вальні генератори, в яких падаюча зовнішня характеристика й обмеження величини сили струму короткого замикання забезпечується розмагнічуючою дією послідов­ної обмотки збудження, що включена до зварювального кола. Принципова схема такого генератора представлена на рис. 16.4. Генератор має дві обмотки: обмотку збудження 1 і розмагнічуючу обмотку 2. Обмотка збудження живиться або від ос­новної і додаткової щіток, або від спеціального джерела струму з постійною напру­гою. Тому магнітний потік Фзб, створюваний цією обмоткою, постійний і не зале­жить від навантаження генератора. Розмагнічуюча обмотка включена послідовно з обмоткою якоря так, що при горінні дуги зварювальний струм, проходячи через обмотку, створює магнітний потік Фп, спрямований проти потоку Фзб.

розмагнічуючою дією реакції якоря:

1 - обмотка збудження; 2 - розмагнічуюча обмотка; а, b, с — щітки

У зварювальному виробництві також поширені випрямні зварювальні установки. Вони перетворюють змінний струм на постійний за допомогою се­ленових, германієвих або кремнієвих випрямлячів.

Випрямні установки мають більш високий ККД. Крім того, слід відзначи­ти такі їх важливі переваги, як відсутність обертових частин, малу масу, неве­ликі габарити і дешевизну. Важливою перевагою є також їхні високі динамічні властивості внаслідок меншої електромагнітної інерції. Сила струму і напруга при зміні режиму роботи зварювального кола змінюються практично миттєво. Використовувана трифазна мостова система випрямлення забезпечує меншу пульсацію випрямленого струму і більш рівномірне навантаження фаз силової мережі змінного струму.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.