ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 ОСНОВИ ЕЛЕКТРОНІКИ, ЕЛЕКТРОПРИВОД ТА ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
Промислова електроніка являє собою галузь науки і техніки, що займається вивченням будови й роботи різних електронних приладів і їхнього застосування у промисловості. Сьогодні електроніка проникнула до всіх галузей сучасної науки, техніки, промисловості. Електронні прилади використовуються в автоматиці, телемеханіці, зв'язку, медицині, фізиці, машинобудуванні, будівельній галузі та ін.
Однією з основних областей ефективного її використання є електропривод, що вирішує завдання керування електродвигунами різних типів і призначення. Широке промислове використання тиристорів обумовило значний прогрес в області регульованого електропривода постійного і змінного струмів. Створено високоефективні пристрої, що перетворюють струм промислової частоти на змінний струм регульованої частоти для керування швидкістю електродвигунів.
Електронні підсилювачі, випрямлячі, вимірювальні прилади та інші пристрої стали потужним засобом для автоматизації і контролю виробничих процесів. Використання керованих швидкодіючих напівпровідникових приладів у традиційних схемах істотно розширює їхні можливості в забезпеченні нових режимів роботи й, отже, нових функціональних властивостей обладнання, розробленого на їхній базі.
На рис. М3.1 показаний взаємозв'язок розділів змістового модуля "Основи електроніки, електропривод і електрообладнання". Вивчення починається з теми 13 "Основи промислової електроніки", в якій розглянуто властивості напівпровідникових діодів, тиристорів і транзисторів і їхнє застосування у випрямлячах і підсилювачах. Розділ 7 "Електропривод" розділений на дві теми "Загальні відомості про електропривод" і "Регулювання швидкості електроприводів". До розділу 8 включені теми 16 - 20, що дають уявлення про електрообладнання будівельних майданчиків і підприємств будівельної індустрії. У темі 21 описані силові електроприймачі сучасних житлових і суспільних будинків, а в темі 22 наведені відомості з електробезпеки.
210 |
Рис. М3.1. Взаємозв'язок розділів модуля «Основи електроніки, електропривод та електрообладнання для будівництва» |