ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Синхронний двигун

У синхронному двигуні (СД) електрична енергія змінного струму, що надходить з мережі на статор, перетворюється на механічну на валу. За прин­ципом будови СД не відрізняється від генератора. В основі створення обертово­го моменту синхронного двигуна лежить взаємодія змінного струму статора з постійним магнітним полем ротора.

Для того щоб напрям си­ли, що діє на ротор при цьому зберігся, необхідно, щоб за той же час ротор повернувся на один полюс і зайняв положен­ня, показане на рис. 12.11,б. Однак внаслідок інерції ротор за час Т/2 при частоті f = 50 Гц практично залишиться на місці і тому у наступний напівперіод часу на нього діятиме сила зво­ротного напрямку. Внаслідок

б

Рис. 12.11 - Принцип дії СД

цього СД не може самостійно розкрутитися. Але якщо за рахунок зовнішньої сили ротору попередньо додати таку швидкість, при якій забезпечується зазна­чена умова, то двигун зможе продовжувати обертатися з синхронною швидкіс­тю за рахунок власного електромагнітного моменту. Якщо ротор має р пар по­люсів, то час одного повного оберту складе рТ секунд, а швидкість обертання

Для з'ясування особливостей цієї взаємодії скористаємося рис. 12.11. На ньому зображені елементи дуги статора і ротора. Нехай у деякий момент часу напрям струму в провідниках статора і положення полюсів відповідають рис. 12.11,а. Відповідно до правила лівої руки [2.9] кожний з провідників стато­ра буде відчувати механічну силу від взаємодії його струму з полем ротора, спрямовану проти годинникової стрілки. Сила, що діє на полюси ротора, буде протилежною. Через півперіоду змінного струму Т/2 у провідниках статора встановиться такий же за величиною, але протилежно спрямований струм.

2^ 2^ • f ґ * ^ ч

о= — =---------- . (12.13)

Р •T Р

Напрям обертання трифазного СД визначається чергуванням фаз живиль­ної мережі.

Таким чином, робота двигуна здійснюється при синхронній швидкості обер­тання, що не залежить від навантаження. Зміни навантаження позначаються лише на куті просторового зсуву між осями результуючого поля якоря і поля ротора. На від­міну від генератора ротор СД відстає від результуючого поля якоря на 0 електрич­них градусів. У двигуні ведучим є поле якоря, за ним слідкує ротор. Обертовий елек­тромагнітний момент СД виражається такою ж формулою, як і для генератора, тобто

М = m • E°^U sin 0 . (12.14)

о X

Якщо момент опору навантаження перевищить максимальне значення (при 0 = 90°), то рівновага моментів виявляється неможливою, двигун випадає з синхронізму і зупиняється. При швидкості обертання меншій за синхронну неминучі положення ротора, коли 360>0>180. При цьому момент двигуна змі­нить свій напрямок і ще більше сповільнить ротор, прискорюючи його зупинку.

Для включення СД у мережу він повинен бути попередньо синхронізова­ний з нею. Вимоги при цьому такі ж, як і при включенні на паралельну роботу генераторів.

Щоб надати ротору двигуна, що синхронізується, синхронну швидкість до включення до мережі, необхідний спеціальний розгінний двигун. Ця незручність значною мірою стримувала застосування СД. Сучасні СД як правило пускаються в хід способом асинхронного пуску, при якому розгінний двигун не потрібний.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.