ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Ліфти і ескалатори

Ліфт являє собою стаціонарну вантажопідйомну машину періодичної дії, призначену для підйому й спуску люде або вантажів. Перевезення пасажи­рів здійснюється окремими групами через певний час, при цьому рух чергуєть­ся із зупинками для посадки й висадки людей. Ліфт є найпоширенішим підйомником періодичної дії.

До пасажирських підйомно-транспортних машин належать й фунікулери. Ці машини використовують звичайно на крутих підйомах. Так у м. Ялта фуні­кулер використовується для підйому на гору Ай-Петрі, у Києві - для підйому на Володимирську гірку.

До підйомно-транспортних машин безперервної дії належать й ескалато­ри. Посадка й висадка пасажирів з таких машин відбувається без зупинки останніх у процесі роботи. При значних і інтенсивних пасажиропотоках, харак­терних для більшості громадських будівель, у метрополітенах, портах, вокзалах і універмагах широке розповсюдження отримали саме ескалатори.

Разом з тим там, де пасажиропотік порівняно невеликий і непостійний (житлові будинки, адміністративні будинки), встановлюють ліфти. За призна­ченням ліфти можуть бути пасажирські, вантажні, вантажопасажирські, лікар­няні й спеціальні. За швидкістю ліфти підрозділяють на тихохідні - до 1 м/с,

швидкохідні - від 1 до 2,5 м/c і швидкісні - від 2,5 м/c до 9,2 м/с.

Спрощено пасажирський ліфт з електроприводом являє собою кабіну, підвішену на сталевих канатах у вертикальній шахті. Встановлена в машинному приміщенні лебідка намотує канати на барабан. Кабіна рухається по напрям­них, що укріплені на стінах шахти. Сучасні ліфти - це досить складні системи з вантажопідйомністю від 50 кГ (100, 150 і 250 кГ - маловантажні) до 5000 кГ. Вони оснащуються складними системами автоматичних пристроїв, що запобігають аварійним ситуаціям.

У ділових центрах, банках та інших громадських будівлях склалася прак­тика встановлювати ліфти, що дозволяють обслуговувати великі пасажиропо - токи в періоди приходу й відходу співробітників. При цьому зовсім не обов'яз­ково збільшувати кількість ліфтів або їхні вантажопідйомності. Сьогодні подіб­ні завдання можуть бути вирішені за допомогою спеціального програмного за­безпечення, яким оснащені деякі моделі ліфтів провідних виробників. Так, іс­нують спеціальні програми для скорочення часу очікування приходу ліфта.

Торговельні й виставочні комплекси часто оснащуються панорамними ліфтами. Панорамний ліфт, призначений для огляду, може мати різну конфігу­рацію. Для створення максимального огляду часто застосовуються скляні пане­лі від підлоги до стелі.

Конкуренція на ліфтовому ринку змушує підприємства постійно підви­щувати якість своєї продукції. Цьому сприяє модернізація виробництва, уста­новка сучасного високотехнологічного обладнання, розробка нових конструк­цій ліфтів. Розширення номенклатури підприємств-виробників забезпечує за­мовникам великий вибір ліфтового обладнання. Так, поряд з типовими й серій­ними проектами заводи виготовляють ліфти за індивідуальними замовленнями. Наприклад, у зв'язку із запровадженням в дію нових будівельних норм багато виробників випускають ліфти для перевезення пожежних підрозділів. До того ж системи керування ліфтами можуть бути виконані на різній елементній базі, що забезпечує необхідний режим роботи ліфта залежно від типу будівлі, в якій він встановлений.

21.3.1. Електрообладнання ліфтів за складом і призначенням аналогічне електроустаткуванню вантажопідйомних машин (розд. 17.3). Напруга від дже­рела живлення подається до машинного приміщення ліфта через увідний при­стрій, що повинен відключати живлення приводного електродвигуна, кіл керу­вання, сигналізації й освітлення кабіни ліфта. Для живлення кіл сигналізації й ремонтного освітлення використовуються понижувальні трансформатори на­пруги з номінальною напругою первинних обмоток 220 і 380 В, вторинних об­моток - 24 і 36 В. Потужності понижувальних трансформаторів 250 - 1500 ВА.

Для захисту електродвигунів від перевантажень і коротких зами­кань використовують автоматичні вимикачі з тепловими й електрома­гнітними розчеплювачами.

Рис.21.2 - Силові кола вантажного ліфта

Для включення силових кіл електродвигунів і гальмових елект­ромагнітів застосовують контакто­ри постійного і змінного струму.

На рис. 21.2. як приклад по­казаний фрагмент схеми силових кіл вантажного ліфта. На схемі по­казані: М - двошвидкісний АД, ЕмГ - електромагнітне гальмо, КН - силові контакти контактора "униз", КВ - силові контакти кон­

тактора "нагору", КБ - силові контакти контактора "велика швидкість", КМ - силові контакти контактора - "мала швидкість"

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.