ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Класифікація методів електричних вимірювань

Залежно від способу одержання результату вимірювання підрозділяють на два види: прямі й непрямі.

Прямими називають вимірювання, при яких шукане значення фізичної величини визначають безпосередньо за показанням приладу (вимірювання струму амперметром, електроенергії лічильником, напруги вольтметром та ін.).

Непрямими називають вимірювання, при яких шукане значення фізич­ної величини знаходять на підставі відомої функціональної залежності між цією величиною й величинами, отриманими в результаті прямих вимірювань. При­кладом може служити визначення електричного опору за показаннями ампер­метра й вольтметра.

Залежно від сукупності прийомів і засобів вимірювань всі методи ділять на методи безпосередньої оцінки й методи порівняння.

Під методом безпосередньої оцінки розуміють метод, при якому значен­ня вимірюваної величини визначають безпосередньо за показанням відлікового пристрою вимірювального приладу прямої дії (значення струму - за показанням амперметра, значення напруги - за показанням вольтметра та ін.).

Методом порівняння називають метод, при якому вимірювана величина в спеціальному вимірювальному колі порівнюється з величиною, відтвореною мірою. Методи порівняння підрозділяють на нульовий, диференціальний і заміщення.

Нульовий метод - метод порівняння вимірюваної величини з мірою, де результуючий ефект впливу порівнюваних величин на прилад порівняння дово­дять до нуля.

Диференціальний метод - метод порівняння, в якому на вимірювальний прилад впливає різниця між вимірюваною величиною і величиною, відтворе­ною мірою (наприклад, вимірювання електричного опору за допомогою неврів - новаженого моста).

Метод заміщення - метод порівняння з мірою, у якому вимірювану величину заміщають у вимірювальній установці відомою величиною, відтвореною мірою. При цьому шляхом зміни відомої величини домагаються такого ж показання приладу, що було при дії вимірюваної величини (наприклад, порівняння опору резистора з опо­ром зразкової котушки, яку включають поперемінно до того самого плеча моста).

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.