ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Вивчення дисципліни «Електротехніка у будівництві» передбачено на­вчальними планами будівельних спеціальностей вузів. Як правило, її вивчають на 3-му курсі, базуючись на знаннях вищої математики, фізики і теоретичної механіки.

Відповідно до програми дисципліни матеріал курсу розділено на три мо­дулі, в рамках яких він згрупований за розділами. Усередині розділів виклад ведеться за логічно взаємозалежними темами, які завершуються висновками і запитаннями для самостійної перевірки засвоєння матеріалу і підготовки до за­ліку з дисципліни. Практична частина представлена задачами, які розміщені наприкінці відповідних тем і розділів. Кожна задача ілюструється прикладом розв'язання і містить варіанти вихідних даних для самостійного розв’язання.

У першому змістовому модулі розглянуто теоретичні основи електротех­ніки, зокрема електричні кола постійного і змінного струму, а також електричні вимірювання. Другий змістовий модуль розкриває принципи роботи трансфор­маторів і електричних машин, характерні режими їхньої роботи. Третій змісто­вий модуль містить відомості з основ електроніки і електропривода, опис особ­ливостей електрообладнання будівельних майданчиків, підприємств будівель­ної індустрії та інженерних систем будівель, а також матеріал присвячений пи­танням електробезпеки.

Посібник підготовлений авторським колективом у складі:

- доктор економічних наук, професор Ачкасов А. Є.- теми 17, 18, 19, 22;

- доктор економічних наук, професор Лушкін В. А. - теми 6, 9, 12, 16, 18, 20;

- кандидат технічних наук, доцент Охріменко В. М. - теми 3, 5, 10, 11, 13, 16, 21, загальне редагування;

- кандидат технічних наук, доцент Кузнєцов А. І. - теми 6, 7, 8;

- кандидат технічних наук, доцент Чернявська М. В. - теми 1, 9, 10;

- старший викладач Воронкова Т. Б. - теми 1, 2, 4, 7, 8, 14 15.

Автори висловлюють щиру подяку рецензентам, доктору технічних наук, академіку АТН України Ю. Г. Куцану, доктору технічних наук, професору, ди­ректору інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУ України "КПІ" А. В. Праховнику, заслуженому винахіднику України, доктору технічних наук, професору кафедри енергоустановок космічних літальних апаратів Націо­нального аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського (ХАІ) О. І. Яков - лєву за корисні зауваження і поради щодо змісту та методики викладання мате­ріалу посібника.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1 ЕЛЕКТРИЧНІ КОЛА

У першому змістовому модулі курсу «Електротехніка у будівництві» роз­глянуто основні елементи теорії електричних кіл. Модуль розбитий на три логі­чно пов'язані розділи, взаємозв'язок яких показаний на рис. М.1.1. Основну ува­гу приділено вивченню кіл змінного струму, тому що процеси в них більш складні, ніж у колах постійного струму. У третьому розділі розглянуто питання електричних вимірювань, які логічно пов'язані з електричними колами як по­стійного, так і змінного струму.

Рис. М.1.1. Взаємозв'язок розділів змістового модуля «Електричні кола»

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.