ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

ЕЛЕКТРООСВІТЛЮВАЛЬНІ УСТАНОВКИ

Ключові поняття: сила світла, світловий потік, освітленість, джерела світла, лампа розжарювання, газорозрядна лампа, люмінесцентна лампа, ртутна лампа, освітлювальна арматура, світильник, метод питомої потужності.

20.1. Загальні відомості

Правильна організація електричного освітлення на будівельному майдан­чику має істотне значення для успішного виконання будівельно-монтажних ро­біт, особливо в осінньо-зимовий період при скороченні світлого часу доби. Не­достатня освітленість робочого місця знижує продуктивність праці, погіршує якість роботи і, крім того, часто є причиною травматизму.

Достатність освітлення і його якість оцінюють показниками, для визна­чення яких служать світлові величини й одиниці їхнього виміру.

У Міжнародній системі одиниць (SI) основною світловою величиною є сила світла (позначається латинською буквою J); одиниця її виміру - кандела (скорочено - кд).

Друга, не менш важлива світлова величина - світловий потік (познача­ється латинською буквою F); одиниця його виміру - люмен (скорочено - лм).

Достатність освітлення на тій або іншій площині або в тій або іншій точці визначається величиною освітленості (позначається латинською буквою Е); одиниця виміру освітленості - люкс (лк).

Для виконання точних робіт в механічних майстернях за нормами потріб­на освітленість в 100-150 лк, для читання - порядку 75 лк.

Будівельними нормами і правилами встановлені мінімальні величини освітленості, необхідні для тих або інших виробничих, службових і побутових приміщень. На їхній основі розроблені норми електричного освітлення будіве­льних і монтажних робіт (табл. 20.1).

Освітлення може бути загальним, місцевим і комбінованим. При цьому загальне освітлення підрозділяється на рівномірне і локалізоване.

При загальному рівномірному освітленні освітлюється все приміщення або зовнішня площадка, світильники встановлюють рівномірно. При загально­му локалі-зованому освітленні на окремих ділянках приміщення або зовнішньої території створю-ється більша освітленість. На таких ділянках встановлюють додаткові світильники або їх розміщують більш часто. При місцевому освіт­ленні освітлюють тільки робочі поверхні, при комбінованому - застосовують і загальне і місцеве освітлення.

В умовах будівництва застосовують як загальне (рівномірне й локалізо­ване), так і комбіноване освітлення місць роботи (останнє в ремонтних заводах, майстернях та інших подібних приміщеннях).

Найменування ділянок тери­торії і робочих операцій

Освіт­

леність

Е, лк

Площина, у якій норму­ється освітленість

Примітка

Територія будівельного майдан­чика в районі провадження робіт

2

Г оризонтальна на рівні землі

Освітлення повинне бути багатобічним

Автодороги на території будів­ництва з інтенсивним рухом

3

Те ж

Залізничні колії на території будівництва

0,5

Г рабарства, вироблені земле­рийними механізмами

5-10

Г оризонтальна, вертикальна

Монтаж будівельних конструкцій

25

Г оризонтальна, вертикальна

Бетонування

25

На поверхні бетону

Опоряджувальні роботи

50

На робочій поверхні

Кранові і такелажні роботи

10

Г оризонтальна

Збірка і монтаж будівельних ме­ханізмів

50

Те ж

Необхідні додаткові переносні освітлюва­льні засоби

Монтаж обладнання

50

На робочих поверхнях

Те ж

Крім звичайного (робочого) освітлення, влаштовують аварійне освітлен­ня, що забезпечує мінімальну освітленість. Для аварійного освітлення влашто­вують окреме живлення.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.