ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Системи вентиляції і кондиціювання

Завдання систем кондиціювання і вентиляції повітря - створення, регулю­вання й автоматична підтримка комфортного мікроклімату в закритих примі­щеннях: температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря та ін.

Кондиціювання здійснюється комплексом технічних засобів, що назива­ється системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять: тех­нічні засоби забору повітря, підготовки його параметрів (фільтри, тепло­обмінники, зволожувачі або осушувачі), переміщення (вентилятори) і його розподілу, а також засоби автоматики, дистанційного керування і контро­лю. СКП великих громадських, адміністративних і виробничих будівель обслу­говуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування.

Центральні СКП. Центральні СКП застосовують для багатоповерхових, функціональних будівель, приміщення в яких об'єднані єдиними завданнями (поліклініки, офісні будівлі, виробничі приміщення, архіви, склади та ін.). Такі системи забезпечуються теплом, що доставляється гарячою водою, паром або електрикою, або холодом, що доставляється холодною водою або холодоаген­том, і електрикою для забезпечення роботи вентиляторів, насосів і т. д. Центра­льні СКП дозволяють ефективно підтримувати задану температуру й відносну вологість повітря; забезпечують ефективне шумо - й віброгасіння, що важливо для приміщень з підвищеними вимогами до акустики (радіо-, телестудії, студії запису та ін.).

Локальні СКП. Локальні СКП звичайно засновані на базі автономних і неавтономних кондиціонерів, встановлюваних безпосередньо у приміщеннях, що обслуговуються. Серед переваг таких систем - простота установлення і мон­тажу, можливість установки у вже побудованих жилих і адміністративних бу­динках, в окремих кімнатах споруджуваних будівель, наприклад, якщо режим споживання холоду/тепла в них різко відрізняється від більшості інших примі­щень. Крім поліпшення параметрів (рециркуляції) повітря, що уже є в примі­щенні, також існують спліт-системи, що забезпечують забір і подачу очи­щеного повітря ззовні.

Рис.21.1 - Елементи конструкції кондиціонера

На рис 21.1 показаний приклад конструкції кондиціонера, в якому АД М1 використовується для привода вентилятора, що подає приточне повітря до охолоджувача, а АД М2 - для привода насоса циркуляції холодоагенту.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.