5 проблем, до яких потрібно бути готовим, якщо вибираєш фріланс
Майже кожен офісний працівник мріє про «свободу». Ну правда, кому сподобається вічно кричить начальник, дрес-код і так далі? Та ще й їхати в офіс потрібно через все місто.
Розібравши всі мінуси офісної роботи, людина, природно, вирішує, що він заслуговує на краще. І йде на фріланс.
Але чи набагато краще життя фрілансера? Давайте спробуємо розібратися.
1. Гроші
Перша проблема, з якою ви зіткнетеся - це гроші. Точніше, їх відсутність. Почнемо з того, що ви, швидше за все, не зможете відразу знайти собі великі грошові проекти, і вам доведеться перебиватися дрібними завданнями, за які платять відповідно. Плюс до всього, ви повинні розуміти, що періодично ви будете залишатися без проектів, а значить - без грошей. Тому вам варто заздалегідь подумати про своє фінансове благополуччя.
Не потрібно йти з роботи, грюкнувши дверима, і радісно кидатися в пучину фріланс-порталів, якщо ви на мілині. Якщо вже ви хочете стати фрілансером - подбайте про те, щоб на момент початку вашого шляху до вершини фрілансу у вас був запас грошей, на який ви змогли б прожити хоча б пару місяців.
Плюс до всього, тепер у вас немає стабільної зарплати. Тепер весь ваш заробіток залежить від вас. Тому, варто подумати про те, що одного ранку ви прокинетеся і подумаєте «Хочу відпочити!». А грошей у вас немає, тому що, ви все витратили. Намагайтеся відкладати гроші на майбутнє, так у вас ніколи не виникне проблеми з фінансами.
2. Лінь
Коли ви вже звикнете до роботи вдома і ваша радість щодо робочого місця у вигляді ліжка стихне, їй на заміну прийде лінь. Липка, нещадна лінь, яка поглине вас і не захоче відпускати. Ви вже не захочете встати раніше, щоб закінчити роботу до обіду, ви будете все частіше відволікатися на щось інше.
Боротися з лінню досить просто - потрібно всього лише мотивувати себе. Ну і, звичайно, працювати з тими проектами, які дійсно вам цікаві. Мотивація у кожного своя. Хтось поставить собі за мету гроші, хтось - успіх. Хтось просто захоче впорядкованості.
Тут можна дати лише одну пораду – завдання не робіть в ліжку. Звичайно, це круто, зручно і взагалі офігенно. Але ліжко у організму асоціюється зі сном. І, очевидно, ви будете впадати в лінивий стан, якщо потягнете роботу за собою в ліжко.
3. Баланс
У фрілансерів є золота можливість дотримуватися балансу між роботою і життям, на відміну від більшості офісних співробітників. Але досягти цього балансу непросто. Більш того, у кожного він свій.
Головне, не кидайтеся в крайнощі. Якщо вам здається, що ви занадто багато відпочиваєте або працюєте - то краще проаналізуйте, скільки часу і на що ви витрачаєте. Не доводьте себе до знемоги постійною роботою. Але і не давайте себе занадто сильно розслабитися, інакше взяти себе в руки потім буде дуже складно.
4. Відволікаючі фактори
Якщо ви думаєте, що вдома вас ніхто не зможе так сильно відволікати, як це робив Вася з офісу, то ви недооцінюєте можливості своєї сім'ї. Повірте, ви досить часто будете чути фрази на кшталт «Прибери в квартирі / сходи в магазин / вигуляти пса, ти ж все одно вдома сидиш!»
Повірте, для ваших домашніх ви саме будете сидіти вдома. Їм буде досить складно зрозуміти, що ви дійсно працюєте. І що кожен раз, коли вони вас смикають, ви не просто повертаєте голову в їхній бік, а перериваєте вже налагоджений робочий процес. З вами будуть говорити, вас будуть просити зробити що-небудь. В цілому, нормально попрацювати у вас не вийде.
Але є пара рішень цієї проблеми. Рішення номер один - піти працювати в коворкінг або кафе. Рішення номер два - піти працювати в окрему кімнату і закрити двері зсередини на замок.
5. Ви будете одужувати
Робота на фрілансі розслабляє. І тренуватися ви будете вже не так охоче, як раніше. Та й енергії ви будете витрачати менше, адже від ліжка до робочого місця всього пара метрів. Тому не дивуйтеся, якщо через пару місяців ви не влізете в улюблені джинси.
Вирішити цю проблему можна. Зробіть спорт своєю рутиною. Нехай похід в спортзал або пробіжка будуть для вас таким же серйозним заняттям, на яке не можна забити, як і робота. А ще варто пам'ятати про те, що фізичні навантаження підвищують інтелектуальні здібності, тому всі плюси спорту, як говориться, у наявності.
Перехід на фріланс - це досить серйозне рішення, яке варто приймати, зваживши всі плюси і мінуси. Подумайте, чи зможете ви адекватно працювати, якщо над вами не буде контролю у вигляді начальства. Чи зможете ви витримати стрес, який вам доведеться випробувати в критичних ситуаціях.
Фріланс - це не релакс на пляжі де-небудь на островах. Це досить важка праця, яка вимагає сили волі і певних розумових здібностей. Ви повинні бути готові до того, що на фрілансі ви будете працювати в рази більше і інтенсивніше, ніж в офісі.
Вам доведеться вивчити багато нового: організація власного часу, маркетинг (адже вам потрібно буде просувати себе). Вам потрібно буде краще розібратися в психології, так як саме ви будете спілкуватися з замовниками. Ви повинні будете стати терплячим, щоб не допустити нервових зривів через підступи клієнтів.
Тому подумайте, може фріланс не для вас. Може вам краще в офісі, де за вас зроблять все те, що на фрілансі вам доведеться робити самостійно.