Мастикові покрівлі
Мастикові покрівлі влаштовують із бітумних емульсійних паст і мастик, а також з полімерних мастик і гарячих бітумно-гумових мастик. Емульгатором може бути глина, вапно чи суміш з азбестом або базальтовим волокном. Бітумні емульсійні пасти й мастики готують централізовано. Паста може зберігатися тривалий час у герметичній тарі або під шаром води.
Влаштування мастикових покрівель починають з підготовки поверхні основи: перевіряють нахил нівеліром, наклеюють над стиками панелей покриття захисні армувальні прокладки з тканої склосітки, занурюючи її в бітумно-емульсійну пасту; влаштовують гнучкы компенсатори з поліетиленової плівки по шару емульсійної пасти. Пароізоляцію виконують з бітумної мастики.
Кількість шарів мастики (від одного до чотирьох) залежать від режиму експлуатації приміщень будівлі. Товщина кожного шару мастики не повинна перевищувати 2 мм.
Технологія влаштування теплоізоляції і вирівнювальних стежок така сама, як і при влаштуванні рулонних покрівель. Мінімальна кількість шарів мастикової покрівлі дорівнює трьом: грунтовка, проміжний шар і верхній шар, на який наносять захисне покриття з алюмогасової суспензії (рис. 6.5).
Рис. 6.5 - Улаштування мастикових покрівель: а - схема влаштування мастикових покрівель; б - схема підсилювальних елементів мастикового килима (I - над швами; II - на карнизах; III - у розжолобках; IV - у місцях примикання); в - конструктивні рішення мастикових покрівель за різних похилів (А - 0-5%; Б - 5-25%; В - понад 25%); 1 - покриття; 2- розпилювальна форсунка; 3 - гумовий рукав; 4 - установка для механізованого подавання і нанесення паст і мастик; 5 - установка для транспортування паст і мастик на будівельний майданчик; 6 - компенсатор із плівки ПХВ; 7 - локальні прокладки зі склотканини; 8 - фартух із оцинкованої сталі; 9 - шар емульсійної пасти; 10 - мастикове покриття; 11 - грунтовка; 12 - шар пасти; 13 - суцільні армувальні прокладки; 14 - шар мастики; 15 - дрібний гравій; 16 - фарбувальний шар (суспензія алюмінієвої пудри в гасі) |