Строительство Украина > Стройка
Яку сітку краще використовувати для армування кладки?
Армувальна сітка – обов’язковий будівельний матеріал для зведення споруд різного призначення, необхідний для міцності і надійності кладки, попередження деформації і руйнування стін під впливом зовнішніх чинників. Також вона перешкоджає заповненню пустот у матеріалі (цеглі, газоблоці) будівельним розчином, що значно покращує теплоізоляцію. Оскільки видів сітки для кладки є багато, важливо обрати необхідний варіант у тій чи іншій ситуації.
Сітка для кладки цегли
Зведені з цегли споруди вважаються надійними і довговічними, однак є низка варіантів, коли їх обов’язково необхідно зміцнювати сіткою армуючою:
-
Під час зведення багатоповерхових будинків – на стіни діє велике навантаження.
-
Будівництво на ґрунті, який дає усадку – просідання може спричинити деформацію і тріщини в конструкції.
-
Під час облаштування віконних і дверних пройм.
-
У випадку будівництва в сейсмічно активних зонах, поблизу автодороги чи залізниці – рух важкого транспорту спричиняє коливання ґрунту.
-
Під час зведення добудов, коли до вже існуючої споруди добудовують нові приміщення.
-
При будівництві колон, стовпів, балюстрад.
-
Для з’єднання облицювальної цегли з основною стіною.
-
Коли будівельні роботи проводять за низької температури на вулиці і розчин довше висихає.
Армована кладка з цегли є трьох видів: поперечна, горизонтальна та вертикальна. Для армопоясу цегляної кладки використовують такі види сітки:
-
Сталева зварна: металевий дріт зварюють крапковим методом, діаметр дроту та розміри квадратів-чарунок визначають, відштовхуючись від необхідної міцності та стійкості до навантаження.
-
Базальтова сітка – стійка до впливу агресивних хімічних речовин, температурних перепадів, має нижчу теплопровідність, ніж сталь, не проводить електричний струм.
-
Цільнометалева просічно-витяжна сітка підходить для тонкої кладки – використовується при зведенні міжкімнатних стін, парканів, перегородок.
-
Склопластикова композитна сітка має схожі характеристики із базальтовою, проста у монтажі, що значно полегшує зведення будівель своїми руками на приватних присадибних ділянках.
Необхідні параметри сітки залежать від виду цегляної кладки, навантаження на стіни, кладочного розчину.
Сітка для кладки газоблоків
Із газобетонних блоків зводять несучі стіни і перегородки малоповерхових споруд, а для їхнього зміцнення використовують кладочну сітку. Її випускають у вигляді рулонів та листів – обидва варіанти зручні у монтажі. Для надійності і продовження строку служби стін із газобетону використовують сітку з таких матеріалів:
-
Металева зварна сітка (оцинкована або без покриття): для кладки газоблоків використовують матеріал з товщиною дроту 3-5 мм. Надійність цього будматеріалу доведена не одним десятиліттям використання.
-
Полімерна (базальтова, склопластикова) – виготовляється з композитних матеріалів: легка, забезпечує простий монтаж (легко ріжеться), має низьку теплопровідність, не боїться впливу корозії.
Міцність кладочної сітки визначається за товщиною прутиків та розмірами чарунок. Для кладки газобетонних і керамічних блоків використовують композиту сітку з чарунками 25×25 мм і 50×50 см або зварну металеву з такими ж параметрами.
Оскільки газоблок відрізняється високими показниками міцності на стискання, але занизькими на розтягнення, використання армування є бажаним при зведенні будь-яких конструкцій з нього. Особливо важливо укріпити армувальною сіткою такі місця:
-
Віконні і дверні пройми;
-
Перший ряд кладки після фундаменту;
-
Останній ряд кладки перед перекриттями і дахом.
І металева, і композитна сітка для кладки зараз має однаковий попит, а вид матеріалу та розміри необхідно визначати індивідуально для кожного об’єкта.