Які бувають шкірні захворювання в собак?
Група шкірних захворювань у собак досить велика, тому симптоми можуть бути абсолютно різними. Найчастіше увагу привертають свербіж, випадання шерсті, запалені ділянки на шкірі, бульбашки, лисини, неприємний запах. Найбільші побоювання представляють повністю облисілі ділянки шкіри, що може бути сигналом про заразність шкірного захворювання для людини.
Шкірні хвороби в собак можуть бути заразні для людини, якщо:
- ділянки алопеції мають чітку обмежену форму;
- собака сильно чухається;
- лисини з'явилися різко, їх кількість та розмір швидко збільшуються;
- область ураження зачіпає вуха, морду та лапи;
- вихованець постійно гуляє й контактує з іншими тваринами.
Однак не всі шкірні захворювання собак становлять небезпеку для людини. Серед шкірних мікроорганізмів зустрічаються паразити, віруси, грибки та бактерії, які не є небезпечними для людей. Тут потрібно розуміти, що шкірні захворювання можуть бути спричинені патогенними мікроорганізмами, які завжди знаходяться на шкірі тварини, або алергією на який-небудь продукт. Але для їх активного розмноження зазвичай потрібен якийсь поштовх-зниження імунітету, пошкодження шкірного покриву, зміни кислотно-лужного балансу шкіри та ін.
Безпечними для людини вважаються такі хвороби шкіри в собак:
- спадкові захворювання;
- системні;
- аліментарні;
- ендокринні;
- психогенні;
- онкологічні;
- аутоімунні;
- алергічні;
- треба травм.
Як допомогти своєму вихованцеві?
Лікування хвороб шкіри в собак повинно проводиться під наглядом ветеринара. Господар може допомогти своєму улюбленцю таким чином:
- Скорегувати раціон – нестача вітамінів груп А, В, а також ненасичених жирних кислот сприяє розвитку дерматиту. Для заповнення дефіциту лікар може прописати псу додатковий лікувальний корм, кормові добавки, комплекси вітамінів та мінералів;
- Правильно доглядати за вихованцем – насамперед треба виключити натирання шкіри намордником та ошийником. Пошкоджені ділянки потрібно регулярно обробляти призначеним лікарем антисептиком для запобігання ускладнень;
- Дотримуватися рекомендованого лікування – ветеринар дасть вказівки як, чим та наскільки часто потрібно обробляти уражені ділянки шкіри, які препарати приймати та чим доповнити раціон тварини. Усі рекомендації треба у точності виконувати й не нехтувати здоров'ям улюбленця.
Якщо у собаки випадає шерсть, може призначатися спеціальний лікувальний або профілактичний шампунь. У будь-якому випадку, якщо на шкірі вашого улюбленця з'явилися нехарактерні прояви – перш за все потрібно звертатися до ветеринара.