ІГ?Я
ДЕ
- У МСД!
www.msd.com.ua
  

Ідеї й устаткування для малого бізнесу

На головну

Печатки й штампи з фотополімеру


Пошук по сайті:

      

Технологія виготовлення печаток з фотополімеру

Для виготовлення печаток з фотополімеру необхідні:
1. Рідкий фотополімер, що має властивість твердіти під впливом ультрафіолетових променів. Можна придбати в інституті полімерних матеріалів. Коштує близько 40$ за літр, на одну печатку з головою вистачить 1/100 літра.
2. Ультрафіолетові лампи (або одна лампа), низький ультрафіолет. Часто застосовується для проти бактерій у лікувальних закладах. Коштує близько 2$, можна купити пару ламп 40 ватяних, підходящих у світильник денного світла для 20 ватяних ламп денного світла й замінити в ньому дроселя на 40 ватяні (можливо й 20 ватяні дроселя зможуть "запалити" 40 ватяну лампу)
3. Формочки для печаток, можна використати звичайні дерев'яні лінійки. Два стекла товщиною 2-4 мм і розмірами, що перевищують розміри печаток, що виготовляють. Cтекла підійдуть віконні.
4. Тонка, прозора, поліпропіленова плівка, можна використати плівку для обгортки квіткових букетів.
5. Комп'ютер будь-якої конфігурації, "тягнучий" програму наприклад Corel Draw 5 (або можна використати будь-яку іншу програму для малювання)
6. Лазерний принтер і плівку для лазерних принтерів (застосовується в друкарнях) Лазерник б.у. може коштувати близько 200у.е., плівка - близько 10 баксов за 50 аркушів. (одного аркуша може вистачити на 20-30 малюнків печаток). Можна використати комп'ютерний час у будь-якому інтернет-бізнесі-клубі й там же роздрукувати на плівку всі що намалюєш..., тоді нічого купувати крім расходников для печаток не потрібно.
Весь інший дріб'язок найдеться під рукою в будь-якій квартирі (будинку).
Перше, що ми робимо - малюємо печатку в програмі типу Corel Draw. Ми повинні одержати малюнок, схожий на:
малюнок печатки перед висновком на лазерний принтер

Т.е. у чорному квадраті ми робимо білий відбиток печатки (один до одному). Розміри квадрата - чим менше, тим краще й ощадливіше для тонера лазерника й для плівки, але ми повинні залишити поля для накладення формочки печатки й запас для більше точного обрізання печатки після виготовлення. Зробивши таких малюнків відразу штук трохи (про всякий випадок) або відразу кілька різних малюнків - на випадок, якщо потрібні різні печатки, відправляємо їх на принтер, тобто друкуємо на плівку для лазерних принтерів. Потім вирізали ножицями по периметрі квадратів малюнки, поклали малюнок на скло, обклали навколо лінійками (подрежем лінійки, якщо що не так), товщина лінійок саме буде товщиною печатки (близько 2мм). Лінійки нам замінять формочку для печатки й будуть перешкоджати витіканню полімеру. Можна вирізати й формочки для печаток з підходящі по товщині матеріалу або ипользовать спеціальну бордюрную стрічку. Набрали в шприц (без голки) близько 5 мол. полімеру й акуратно видавили полімер у формочку, складену з лінійок. Полімер рівномірно покриє наш малюнок і заповнить формочку. Якщо в процесі заповнення з'явилися міхури - потрібно полопати їхньою тонкою голкою. Зверху покриємо полімер тонкою плівкою (від квітів) і накриємо другим склом. Затиснемо скла прищіпками. Підготуйте світильник ультрафіолету - наприклад, покладете світильник горизонтально вниз лампою (лампами) на стовпці із книжок висотою близько 30див., зробіть так, щоб все це господарство накривалося покривалом або фіранками - адже ультрафіолет шкідливий для очей. Підкладете паралельно лампам, на відстані 20-25див (важливо зафіксувати відстань для фіксації певної витримки) скла з полімером. Закрийте покривало й включите лампу на 2-4 хв.(час закріплення обчислюється досвідченим шляхом і залежить від полімеру й інтенсивності висвітлення). Потім переверніть скла й закріпите іншу частину печатки. У першому або другому випадку ви закріпили "дно" печатки, в іншому, після перевороту, закріпили малюнок - під впливом променів ультрафіолету полімер затвердів. Потім забираємо скла, відриваємо плівку з малюнком і миємо отриману печатку в мильному розчині зубною щіткою. З тієї сторони, де ми закріплювали малюнок щіткою вимиваються всі темні місця в малюнку. Якщо все вийшло (якщо не помилилися в часі фіксації), то вирізуємо по колу(якщо печатка кругла) або по периметрі печатка ножицями, пробуємо відбиток печатки й у випадку успіху, приклеюємо печатка до підходящої рукоятки (дерев'яної, металевої або інший - у канцтоварах можна знайти що-небудь покрасивей...) для зручності роботи з печаткою. Отже ми одержали печатку собівартістю близько 0,8 грн. (якщо не вважати витрати на лампу, комп, принтер, рукоятку).
Пропонуємо все для виготовлення печаток - від комп'ютера до експозиційної камери й матеріалів для виготовлення. У комплексі вся установка буде коштувати 1500 у.е. У цю суму входить:
1. Комп'ютер ДО-6-2-450/64Мб/10Гб/16Мб відео/CD-ROM52x/монітор 15"
2. Принтер лазерний 600dpi, сканер 600-1200dpi
3. Експозиційна камера з таймером
4. Комплект сировини для виготовлення 50 -100 печаток
5. Установка й навчання
6. Гарантія 1,5 року на апаратне забезпечення.
7. Навчання

Яндекс цитування