Дозатори потокового і часового типів
Такі дозатори широко почали впроваджуватись з появою відповідного рівня мікропроцесорної системи керування роботою машини.
В дозаторах потокового типу застосовують різні конструктивні схеми лічильних пристроїв: механічні, електромагнітні, ультразвукові тощо.
Рис. 3.90. Принципова схема регулятора рівня продукції в машині ТВ А/21 (Швеція, фірма «Тетра Пак»): 1 —рукав із пакувального матеріалу; 2 — продуктопровід; З — датчик рівня продукції; 4 — клапан; 5 — датчик переміщення продукції; б — компресор повітряний; 7—мікропроцесор; 8—упаковка із продукцією В основі дозаторів часового типу є продуктоватруба, в якій забезпечуються постійнізначеннявнтратпродукціїікраново-клапаннасистема, шоспрацьовує від датчика часу (таймер). Сталі значення витрат продукції у продуктовій трубі забезпечуються постійним рівнем продукції у витратному резервуарі або сталою швидкістю переміщення продукції в продуктопроводі. Незначні коливання рівня продукції у витратному резервуарі і за потреби підвищення продуктивності дозатора в надрідинному просторі резервуару у допустимих межах збільшують тиск повітря порівняно із тиском в упаковці. Дозувальні пристрої часового типу широко використовуються в пакувальних машинах малої і середньої продуктивності. |
В останні роки, особливо машинобудівниками США і Італії, розроблені високопродуктивні (до 180 тис. упак./год) машини, в яких застосовано дозатори із електромагнітними і ультразвуковими лічильниками. Принцип будови і роботи таких дозаторів подібний до дозаторів, що застосовуються для фасування рідкої продукції у жорстку споживчу тару.
Вибір того чи іншого типу дозувального пристрою здебільшого залежить від фізико-механічних характеристик продукції, заданої продуктивності пакування і обмежень на вартісні показники як капітальних витрат на виготовлення машини, так і на обслуговування.