отопление > Тепловые насосы > Украина Отопление > Электроотопление

Сфера застосування та принцип роботи теплових насосів повітря-вода

Повітряні теплові насоси є прикладом сучасних та перспективних технологій, які користуються значним попитом та мають позитивні відгуки власників. Тепловий насос повітря-вода – один з найпростіших та ефективних установок для забезпечення комфортних температурних показників в приміщеннях.

Принцип дії теплового насосу повітря-вода

Тепловий насос повітря-вода має досить простий принцип дії. Умовно його можна поділити на 5 етапів:

 • Забір повітря з вулиці за допомогою вентилятора, який знаходиться в зовнішньому блоці установки.
 • Далі повітря потрапляє на теплообмінник, де циркулює холодоагент. Під час контакту з повітрям, холодоагент нагрівається та трансформується у газоподібний стан. Особливістю холодоагенту є те, що він нагрівається і кипить при низьких температурах.
 • Газ, який утворився з холодоагенту, надходить в компресор, де відбувається його стиснення. Під час цього процесу підвищується тиск і температура холодоагента.
 • Нагріта речовина переходить в конденсатор, де віддає тепло носію – воді. Після віддачі температура холодоагента падає, і він знову повертається в рідкий стан.
 • В контурі починає працювати розширювальний вентиль, який знижує тиск. Пройшовши його, холодоагент потрапляє в теплообмінник. І цикл повторюється далі.

Сфера застосування теплонасосної установки

Основою функціонування механізму є повітря. Завдяки доступності джерела тепла, сфера застосування повітряних теплонасосних установок є дуже різноманітною. Їх можна встановлювати на етапі будівництва, а можна в уже давно побудовані будівлі – для заміни існуючої системи опалення або її покращення.

Встановлюють тепловий насос повітря-вода для опалення багатоквартирних та приватних будинків, котеджів, дач. Використовується механізм також для нагріву води в басейнах.

Купити тепловий насос повітря-вода можна для опалення адміністративних та комерційних будівель. Встановлюють такі установки також в сільському господарстві – теплицях, фермах.

Переваги функціонування теплових насосів повітря-вода

Повітряні теплонасосні установки мають багато переваг, у порівняні з іншими системами опалення приміщень:

 • Універсальність. Влітку теплові насоси замінують мульти-спліт системи на 2 або 3 кімнати, виконуючи функції охолодження кімнат, а взимку – підігрів води та опалення будинку.
 • Ціна на теплові насоси окупиться через деякий час, адже такі системи економічно вигідні. Використовуючи 1 кВт електроенергії, установка виробляє 3-4 кВт теплової енергії.
 • Широкий модельний ряд дозволяє роботу установок як в автономному режимі, так і в поєднанні з котлом.
 • Простота установки. У порівнянні з іншими типами теплонасосних установок, даний тип є простим для монтажу. Його можна установити без оформлення дозволів та іншої документації. Крім цього, система не займає багато місця в будинку.

Комментарии:

 1. Владимир 4.10.2022 12:11

  Цікава і корисна стаття. Особливо було цікаво дізнатися про переваги теплових насосів повітря-вода.

Добавить комментарий

отоплениеТепловые насосыУкраина ОтоплениеЭлектроотопление

Промышленные теплоносители: эффективность и сфера применения

Промышленные теплоносители играют важную роль в современных системах отопления и кондиционирования. Они обеспечивают эффективную передачу тепла в различных промышленных процессах, обеспечивая стабильную работу оборудования и повышая производительность. Компания Savia является …

Теплые шаги в будущее: электро-коврики для пола

Теплые шаги в будущее: электро-коврики для пола В холодное время года каждый из нас мечтает об уюте и тепле в своем доме. Теплый пол – роскошь, доступная не всем. Однако …

Биметаллические радиаторы: Тепло и Экономия в Вашем Доме

В мире современных отопительных систем и выбора оборудования для обеспечения комфортного микроклимата в доме, биметаллические радиаторы занимают особое место. Их уникальные характеристики делают их лучшим выбором для тех, кто стремится …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.