РЕЗЕРВУАРИ ПІДВИЩЕНОГО ТИСКУ
Такі резервуари мають різноманітну конструктивну форму, особливістю якої є застосування оболонок як для стінок корпуса, так і для днищ і покрівлі.
Вертикальні циліндричні резервуари підвищеного тиску проектуються зі сферичними або сферично-циліндричними покрівлями і плоскими або випуклими днищами (рис. 9,6, а, б). Резервуари з плоским днищем при великому внутрішньому тиску можуть, трохи піднявшись, погнути днище. Нижній пояс корпуса таких резервуарів закріплюється за допомогою анкерів через 2,0-2,5 м у кільцевому фундаменті. Міцність і стійкість нижнього поясу резервуара забезпечує кільце жорсткості з кутника, розміщеного з внутрішнього боку навпроти консолей для анкерів. Сферично-циліндрична покрівля резервуарів виконана із циліндричних пелюстків з плавним переходом на корпус. Таке рішення простіше, ніж сферична покрівля. Корпус і покрівля резервуара мають різні контури і тому їх з'єднують завдяки горизонтальному листу або вальцьованому швелеру.
Резервуари з випуклим днищем мають подібну конструкцію покрівлі та днища. Для рівномірного опирання на криволінійне днище резервуар встановлюють на високу піщану подушку.
Резервуари підвищеного тиску розраховують на збитковий внутрішній тиск 25...30 кН/м2.