“ІНТЕНСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОСЛИННИЦТВІ”
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЯКОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТА ЧАННЯ СМТ. ГОЛОВАНІВСЬК
Ю. О. Смуток, cmyd. Науковий керівник: В. М. Світовий, канд. с.-г. наук Уманський національний університет садівництва
Вода є одним з найважливіших елементів біосфери. Без води неможливе життя людей, тварин і рослин. Людина без води може прожити не більше 5-6діб. Організм дорослої людини складається в середньому на 65 % з води. Тому до питної води висувають ряд вимог, що обумовлюють можливість використання її в якості питної. Якість води - це показник ступеня забрудненості водного об’єкта, який визначають за сукупністю встановлених показників складу і властивостей води (фізичних, хімічних, біологічних, бактеріологічних) і який задовольняє вимоги споживачів.
Нами було проведено дослідження на відповідність регламентованим показникам якості питної води ряду джерел децентралізованого водопостачання смт. Голованівськ, а
саме: колодязь №1 - вул. І. Франка 31, глибина до води 10 м; колодязь №2 - вул. Пушкіна 123,глибина до води 10 м; колодязь №3 - вул. Пушкіна 102, глибина до води 10 м. Проби води відбирались 13.10.2011 року і досліджувались на показники якості загальноприйнятими методиками.
Згідно наказу міністерства охорони здоров'я України № 383 від 23.12.96 "Про затвердження Державних санітарних правил і норм "Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання" вода з досліджуваних джерел за показниками pH, вмісту фтору, заліза відповідає гігієнічним нормам (табл. 1).
Таблиця 1 - Показники якості питної води децентралізованого водопостачання смт. Г олованівськ
|
Однак за показниками загальної твердості, вмісту нітратів перевищує нормативи відповідно на 34 - 102% та 17 - 68 %.
Висновки. При вживанні води з вказаних джерел як питної необхідно застосовувати очищення її від катіонів магнію, кальцію та аніонів нітратів.