Які навушники вибрати для стрільби: пасивні чи активні
Захист органів слуху в стрільбі є дуже важливою складовою. Належний захист органів слуху необхідний не лише під час стрільби з вогнепальної зброї, а й із порохової зброї та під час стрільби з пневматичної зброї в приміщенні. Які тактичні засоби захисту будуть найефективнішими та в чому полягають відмінності між окремими їх типами — з'ясуємо в даному матеріалі.
Чому необхідно мати засоби захисту слуху в стрільбі
Стрільба створює високий рівень шуму, який негативно впливає на слух. Також надмірний шум є дуже небезпечним явищем для всього організму. Варто зазначити, що один постріл може створити шум у межах 130-170 дБ. Це може викликати серйозні пошкодження слуху, порушення рівноваги, параліч тіла, тривогу, а також, в довгостроковій перспективі, депресію та інші психічні розлади. Тому нехтування технікою безпеки під час стрільби може мати катастрофічні наслідки.
Також шум може значно знизити результативність стрільби. Влучні постріли є наслідком тренувань і належної концентрації стрільця. Шум може завадити сконцентрувати увагу на цілі.
Які існують види засобів захисту слуху при стрільбі
Стрілецькі навушники бувають пасивного та активного типу. Пасивні засоби захисту слуху — просте та бюджетне рішення. Функцію захисту забезпечують великі та м'які подушечки, які завдяки щільному приляганню до голови стрільця обмежують проникнення звуків зовні.
Для виготовлення таких подушечок використовується звукоізоляційний матеріал — акустична піна. Деякі моделі містять комбіновані види звукоізоляційного шару, які складаються з рідини та акустичної піни. Таке рішення забезпечує низький контактний тиск, що створює комфортні умови користування навушниками. Серед переваг пасивних навушників слід зазначити:
-
незалежність від енергоджерел;
-
економічність;
-
можливість використання при будь-яких погодних умовах.
Попри очевидні переваги, навушники пасивного типу мають недоліки. Головним з них є те, що приглушується не тільки стрільба, а й будь-які інші звуки. Якщо стрільцю важливо не втрачати комунікацію з оточенням, наприклад, чути команди тренера чи шурхіт звіра на полюванні, то варто звернути увагу на моделі навушників активного типу.
Активні засоби захисту слуху
Активні засоби захисту слуху є більш технологічно досконалими приладами. Навушники з активним шумопоглинанням обладнані спеціальними електронними пристроями. Електроніка в таких моделях налаштована на приглушення звуків певного порогу гучності. Звук пострілів при цьому зменшується на 20-25 дБ, що є більш комфортним для людського вуха. Певні датчики, які вбудовані в активні навушники, не змінюють тихі звуки, а навпаки можуть їх підсилити. Перевагами навушників з активним шумопоглинанням є наступні характеристики:
-
автоматична регуляція як гучних, так і тихих звуків до нормального рівня;
-
можливість приєднати інші пристрої, наприклад смартфон, рацію, музичний програвач.
Джерелом живлення навушників з активним шумопоглинанням є зазвичай пальчикові батарейки. Їхнього заряду може вистачити на 15-25 діб автономної роботи. Щодо недоліків, то можна зазначити, що активні навушники мають досить високу ціну. Однак, без такого типу навушників не обійтись при участі у колективних змаганнях, під час навчання стрільбі, коли важливо чути інструктора або на полюванні.
Засоби захисту органів слуху є обов'язковим елементом спорядження на стрільбищі. В магазині Consafety представлено багато різних видів навушників та аксесуарів до них, що гарантує комфорт та безпеку стрільця.