Замовники ВКЗ з СНД не квапляться переходити у хмари
За плодами опитування на підставі репрезантивної вибірки було відмічено: майже 60% респондентів все ще надають перевагу виділеним ВКЗ рішенням, а не їхнім хмарним аналогам.
Використання відеоконференцзв’язку серед представників бізнесу ділиться на 4 основні ланки: 32% респондентів користуються ВКЗ для проведення переговорів усередині організації, 21% –для дистанційної освіти, 20% –для демонстрацій та трансляцій, а 19,5% –для спілкування з абонентами за межами компанії.
58% опитаних віддають перевагу можливості налагодити систему ВКЗ цілком –сервера і термінали усередині компанії, 32% –вибирають хмарні сервіси, а 7% згодні придбати послуги сервіс-провайдеру, але не термінали. Жоден з опитаних не погодився орендувати власну ВКЗ систему у сервіс-провайдера. Як і раніше, більшість респондентів надає перевагу використанню закритого виділеного рішення, а не хмарного. Одночасно з цим спостерігається приріст популярності хмарних рішень: у минулому році виявили зацікавленість до розвитку хмарної структури ВКЗ-системи 22 % учасників семінару, в цьому – вже 32%.
“Хоча більша частина замовників надає перевагу виділеним рішенням, кількість клієнтів хмарного сервісу неухильно зростає, –коментує ситуацію Дмитро Одінцов, директор з продажу у TrueConf. –Більшою мірою це зумовлено ментальністю пересічного бізнесмена, який не звик до ідеї делегування прав керування і відповідальності за забезпечення безпеки стороннім виробникам. З іншого боку, відмічається вплив західної моделі бізнесу: невеликі компанії все активніше використовують наш хмарний сервіс відеозв’язку, відмовляючись від витрат на підтримку власної ІТ-інфраструктури, й у такий спосіб заощаджують кошти”.
Лідером у питанні найбажанішаної сумісності наявних ВКЗ-рішень із зовнішніми системами стала інтеграція із мобільними пристроями –це рішення обрали 24,5% респондентів, 22,4% потрібен відеозв’язок із абонентами Skype, 21, 4% зацікавлені в інтеграції з апаратними терміналами ВКЗ, 20,4% –із корпоративними АТС. 10% респондентів не зацікавлені у розвитку додаткових можливостей сумісності наявної ВКЗ-системи.
Видалена бота з використанням відеозв’язку набирає темпи росту та 100є більш популярною: для 80% опитаних вона підвищує ефективність роботи, і тільки 15% надають перевагу праці із “старенького хорошего офісу”. Для порівняння, відповідаючи на те ж саме питання у рамках заходу, що був проведений компанією навесні, тільки 68% респондентів вказали, що у їхній компанії частина команди вже працює віддалено поза офісом.
Компанія TrueConf також повідомила декілька цікавих фактів про розвиток хмарного сервісу TrueConf Online у 2012 році. Найтриваліша групова відеоконференція на сервісі тривала 80 годин, а найтриваліший відеодзвінок один-на-один –9 годин. Наприкінці 2012 року кількість передплатників на хмарних сервісах компанії перевищила 2,8 млн. користувачів.
За додатковою інформацією звертатись:
Михайло Готальский
Директор TrueConf
Тел.: +38 (044) 585-87-09.
Електронна пошта: pr@trueconf.ua
Про компанію«TrueConf Україна»,www.trueconf.ua–офіційний представник російського розробника і виробника рішень у сфері відеоконференцзв'язку TrueConf. Досвід впровадження рішень відеоконференцзв'язку нараховує безліч успішних проектів у різних галузях економіки та видах діяльності на території України.
Рішення TrueConf використовуються більш ніж 2,5 мільйонами користувачів і компаній у всьому світі і надають можливість передавати цифрові відеодані високої роздільної здатності, вбудовувати апаратні термінали у мережу відеозв'язку підприємства, проводити відеоконференції за участю до 400 точок. Розробки TrueConf знаходять широкий диапазон застосування –від використання на мобільних пристроях до обладнання конференц-залів.
Системи корпоративного відеоконференцзв'язку TrueConf використовуються державними структурами, освітніми, фінансовими установами, малими та середніми підприємствами з різних сфер бізнесу. Наші клієнти –Всеукраїнський банк розвитку, СК Іллічівська, Європейський університет, Миколаївська, Рівненська, Сумська та Одеська ОДА, Фонд Держмайна України, МНС м. Києва, Інспекція техногенної безпеки, Моріс Груп, Донснаб, Харківський медико-генетичний центр, Охматдит, Регістр судноплавства та багато інших.