деньги > криптовалюта > Финансы, деньги, кредит и банки
Падіння біткоїнів на тлі українського зростання
Допоки в більшості країн світу сприймають такий феномен як криптовалюти (цифрові валюти, цифрові фінансові активи) досить критично, деякі країни у цьому питанні сміливо крокують вперед. Наприклад Сальвадор — перша у світі країна, де біткоїн набув статусу законного платіжного засобу (нарівні з доларом США). 7 вересня 2021 року в країні набув чинності відповідний закон. Але за все треба платити. За першість також. На момент запровадження цифрових інновацій курс BTC становив близько $51 тис., але з того часу впав майже на 60%, до поточних позначок близько $20 тис. у червні 2022 року.
Звісно, що такі несподівані втрати породжують питання – як уникнути фінансових ризиків? Більшість країн на такий виклик дають очікувану відповідь – заборонити і не допускати. Але в Україні запропонували свій варіант вирішення цієї проблеми, який може повністю змінити правила гри на світовому ринку крипто-валют.
Ще в березні 2022 року Президент Зеленський підписав Закон 3637, який «регулює правовідносини, що виникають у зв’язку з оборотом
віртуальних активів в Україні, визначає права та обов’язки учасників ринку
віртуальних активів, засади державної політики у сфері обороту віртуальних активів.» Даний Закон вперше вводить у правовий обіг поняття «Забезпечений віртуальний актив».
У першій статті ми зустрічаємо поняття забезпечених та незабезпечених віртуальних активів. Зокрема встановлено, що «забезпечений віртуальний актив – віртуальний актив, що посвідчує майнові права, зокрема права вимоги на інші об’єкти цивільних прав». Далі, у ст. 4 «Правовий статус віртуальних активів» ці поняття розвинуті та конкретизовані. Зокрема, в п. 5 статті 4 встановлено, що «Об’єктом забезпечення віртуального активу є інший об’єкт цивільних прав, права вимоги на який посвідчує такий віртуальний актив.»
Український бізнес одразу ж почав використовувати це «вікно можливостей». З’явилась криптовалюта TRcoin. Одна з українських логістичних компаній пропонує цю криптовалюту як забезпечений віртуальний актив.
TRcoin – криптовалюта, що підкріплена реальною логістичною діяльністю. Це альткоїн на базі блокчейну Etherium. За кожне замовлення клієнт отримує невеликий кешбек у вигляді якоїсь кількості TRcoin.
Водії, певною мірою, є майнерами, оскільки за кожне виконане замовлення отримують TRcoin. Майнерами водіїв можна назвати ще й тому, що розмір еміссії монет пов’язаний з розміром доходу від виконаних водіями перевезень вантажів.
Наразі можливо впевнено стверджувати, що цей український забезпечений віртуальний актив не поступається за надійністю славетному біткоїну, часи якого минають.