Бытовая техника > Кондиционеры > Техника для быта
Чи правда, що від кондиціонерів застуджуються
Спекотне літо в Україні змушує людей користуватися кондиціонерами. Перебувати в приміщенні, прогрітому до +30 о C і більше, некомфортно, навіть шкідливо. Але охолодження кімнат кліматичною технікою, запевняють лікарі, справді може призвести до захворювань. Яким саме і як цього уникнути — далі у матеріалі.
Яка температура оптимальна
Для визначення комфортного мікроклімату у приміщенні важливо враховувати різні параметри. Недостатньо просто вибрати і купити кондиціонери ЛШ 12 кБТЕ/год і включати їх на повну потужність , щоб почуватися добре. Так, оптимальними для житлової кімнати є:
- температура — 22–25 оC;
- вологість - 50%;
Проте є й інша рекомендація, яку дають лікарі. Вони радять, щоб різниця температур на вулиці та в приміщенні була в межах 10 °C. Але літня погода вносить свої корективи, і коли на вулиці в обід може бути +38 °C і більше, переходити до приміщення +28 °C вже не так комфортно. Тому деякі користувачі вважають за краще знижувати температуру ще сильніше.
Чому зайвий холод — це погано
До питання потрібно підходити з різних боків. Насамперед — технічно. Якщо кондиціонеру доводиться сильно охолоджувати дуже гаряче повітря, виробляється більше конденсату. Він осідає всередині конструкції і стає чудовим середовищем для розмноження бактерій, грибків та плісняви, які призводять до погіршення здоров'я у алергіків, астматиків та багатьох інших категорій людей. Інший момент – шкода різкого перепаду температури. Він небезпечний насамперед для метеочутливих людей. Дивно, але часто реагують на мікроклімат приміщення, а не тільки на погоду на вулиці. В результаті можуть початися проблеми з тиском, запаморочення, слабкість та нудота. Для здорової людини перепад температури – це стрес. А він, своєю чергою, погіршує роботу імунної системи. В результаті часто ходіння з прохолодного приміщення на гарячу вулицю призводить до чутливості до вірусів та бактерій, які завжди присутні у навколишньому середовищі.
Як мінімізувати шкоду кондиціонера
Насамперед його потрібно вимикати або налаштовувати на автоматичну деактивацію. Постійний потік прохолодного повітря може занадто знизити температуру в приміщенні, а також призвести до надмірного охолодження окремих зон. Якщо людина знаходиться надто близько до кондиціонера, то великий шанс застудитися. Також люди частіше страждають від такого явища, яке в народі називається «продуло», через що у них можуть запалитися слизові оболонки, вуха, очі, з'явитися риніт, біль, піднятися температура і так далі. Пов'язано це, зокрема, з потоками повітря, спрямованими на людину. Виправити це можна, просто пересівши подалі. Якщо такої можливості немає, варто змінити напрямок потоку повітря в інший бік.