Оформлення Зеленої Карти: вивчаємо особливості та спеціфіку
З того моменту, як в Україні ввели безвізовий режим, значно збільшилось зростання подорожуючих в різні країни Євросоюзу та інші держави. Цікаво те, що туристи користуються не тільки залізничними, авіа- і автомобільними перевезеннями, а й вважають за краще самі вибиратися на відпочинок на своєму особистому транспорті. За допомогою window.unian.ua ви можете легко оформити потрібні документи та виїхати за кордон.
Що таке Зелена Карта і навіщо вона потрібна?
Автомобілісту в обов'язковому порядку слід оформити міжнародний поліс страхування відповідальності автомобіля, щоб офіційно і без проблем перетнути кордон України.
Цей поліс називається Зелена Карта. Страховка поширена на 46 країн світу з гарантією страхового відшкодування шкоди, яка може бути заподіяна в результаті дорожньо-транспортної пригоди на території держави. Страховий поліс діє від 15 днів до 1 року на власний транспорт.
Перевірка Зеленої Карти
Державна прикордонна служба України зобов'язана перевіряти наявність і дію полісу. З 2 лютого 2019 року діє система, яка автоматично перевіряє Зелені Карти. Її завдання полягає в тому, щоб звіряти документи з тими відомостями, які внесені страховиком в Центральну базу даних МТСБУ.
Чи бувають відмови?
Напочатку лютого 2019 року прикордонникам – власникам більше 8000 транспортних засобів було заборонено виїжджати. Причина відмови: велика кількість людей не знають про те, що необхідно оформляти міжнародний страховий поліс.
Виявили більше 70-ти випадків підробки Зелених Карт і більше 80-ти визнано недійсними. Статистика показала велику кількість фальшивок, тому, щоб не потрапити в таку ситуацію на кордоні, потрібно бути обізнаним про різні прийоми, якими користуються шахраї. Найчастіше вони працюють поруч з кордонними пунктами і користуються основною проблемою людей, які не знали про оформленні Зеленої Карти. Такі можуть потрапити в пастку.
Методи боротьби зі зловмисниками
Будь страховий поліс повинен мати елементи захисту (водяні знаки, голограми і інші шифри), які видно на ультрафіолетовому світлі. Ви можете попросити перевірити Зелену Карту у будь-якому обміннику або у прикордонних працівників.
Щоб не потрапити в пастку, потрібно уважно переглянути всі відомості, написані від руки. Також страховий поліс зручно перевірити самому на офіційному сайті МТСБУ.
Зелена Карта з гарантією на порталі Window.unian
Зайдіть на сайт і введіть необхідні дані про поїздку - все інше система безкоштовно зробить самостійно! Отримати поліс можна кур'єрської або поштової (Нова Пошта) службою.