Стимулятори росту рослин
Рослину можна порівняти зі складним організмом людини, з одного боку наш організм може жити і сам по собі, без проведення всіляких процедур і догляду, але, чи буде це повноцінне життя?Виконуючирізноманітні, (навіть елементарні) маніпуляції все оживає! Рослини так само потребують особливого догляду, своєрідної "їжі" і води.
На перший погляд, здається все просто, але заглибившись у тему підтримки життєдіяльності, відкривається цілий світ. Стимулятори росту рослин направлені дати всі необхідні речовини та мікроелементи, необхідні для підтримки жвавого розвитку, а також активного цвітіння, утворення бутонізації. Одночасно стимулятори виробляють справжній імунітет до хвороб, загартовують рослинний організм, вони стають витривалішими. Якщо ж рослина вже захворіла, то хімічні елементи допомагають швидше і без наслідків подолати проблему.
Групи стимуляторів росту рослин
Всього виокремлюють дві групи:
- засоби моно-направленої дії;
- засоби полі-направленої дії.
Відповідно перші речовини впливають на одну з частин в розвитку рослин. Наприклад, на вкорінення, чи розвиток кореневої системи, чи утворення зав'язі. Вони вважаються ефективнішими у своїй дії, алевикористовувати їх випадає можливість тільки у визначений етап розвитку.
Стимулятори полі-направленої дії вважаються універсальними, комплексними. Їхня робота направлена на хороше проростання та до процесу отримання урожаю.
Використовувати такі препарати можна протягом усього періоду розвитку.
Для створення гормонів росту використовують три основні діючі речовини:
- цитокініни;
- ауксицини;
- гібереліни.
Цитокініни допомагають продовжити період росту рослин. Вони в прямому сенсі можуть дати друге життя вже помираючому організму, навіть коли спостерігається опадання листя.
Ауксицини діють безпосередньо на тканини та органи, покращують цвітіння, утворюють зав'язь.
Гібереліни належать до класу кислот. Вони виводять рослини зі стану спокою, активують діяльність, збільшують приріст урожайності.
На сайті agro-zzr.com.ua є можливість детальніше вивчити конкретні препарати та їх склад.
Неодмінно, слід наголосити, що не потрібно халатно ставитися до використання добрив, адже не дотримуючись інструкцій, можна не лише зіпсувати рослину, привести до загальмування її розвитку, алей викликати швидку загибель.
Тому, до стимуляторів росту необхідно підходити з обережністю та серйозністю, від цього залежить приріст хорошого урожаю. Відповідальне ставлення до цього питанняоднозначно не примусить чекати успішних результатів без перешкод.